Reklama

Jak zorganizować swoją garderobę?

Dobra organizacja jest kluczem do sukcesu. Dotyczy to zarówno życia codziennego, jak i garderoby. Jeżeli masz problem ze zorganizowaniem swoich rzeczy, to podpowiemy ci co zrobić, aby zachować porządek w twojej szafie.

Przegląd szafy

Wszystkie porządki należy rozpocząć od wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy. W przypadku porządków w szafie również. Zapewne masz w niej jeszcze starą kurtkę w której nie chodzisz od kilku lat, albo sweter do którego czujesz sentyment, ale wiesz, że więcej go nie założysz. Nie ma co przywiązywać się do rzeczy. Zrób dokładny przegląd wszystkiego, co znajduje się w twojej szafie. Jeżeli w czymś nie chodzisz, oddaj to komuś innemu, rzeczy za małe również, to co wymaga przeróbki spakuj i odnieś do krawcowej. Stare, zniszczone ubrania wyrzuć do śmieci. Zdziwisz się ile miejsca zyskasz.

Reklama

Dobierz pasujące elementy

Żadnych ubrań nie nosimy samych. Nigdy nie kupuj niczego, co nadaje się do założenia wyłącznie z jedną częścią twojej garderoby. Podczas porządków zastanów się, czy wszystkie elementy garderoby jesteś w stanie połączyć z trzema innymi. Jeżeli tak, zachowaj tę rzecz, jeśli nie, możesz pozbyć się jej bez wyrzutów sumienia.

Rób zakupy z głową

Podczas robienia zakupów zawsze dokładnie przemyśl czy kolejny czarny, rozpinany sweter jest ci potrzebny. Nawet jeżeli jest piękny, ale ty masz trzy inne, to raczej rzadko będziesz go używać, a będzie niepotrzebnie zajmował miejsce w twojej garderobie.

Podziel szafę na części

Kiedy etap wyrzucania jest za tobą, pora na porządki. Najlepiej podziel szafę na części. Z jednej strony powieś wszystkie koszule, kolejną część niech zajmą spodnie, spódnice, sukienki i tak dalej. Nigdy nie wkładaj niczego przez przypadek. Zachowaj organizację, a nie tylko zyskasz porządek, ale również o wiele szybciej znajdziesz każdy element garderoby.

Wyprasuj ubrania przed złożeniem

Ubrania które będziesz składać i umieszczać na półkę wcześniej wyprasuj. Dzięki temu zajmą o wiele mniej miejsca, a dodatkowo będą gotowe do założenia w każdej chwili, Staraj się poskładać wszystkie ubrania w równą kostkę, a dzięki temu w szafie zapanuje porządek. Tutaj również podziel półki na części. W jednej ułóż koszulki z krótkim rękawem, w kolejnej z długim i tak dalej.

Kompletuj całe zastawy

Jeżeli co rano masz problem ze znalezieniem odpowiedniego ubioru, możesz skompletować wcześniej zestawy ubrań. Kiedy będziesz mieć czas zastanów się co do czego pasuje i ułóż gotowe komplety razem. Zawieś je w szafie, a rano będą czekały gotowe do założenia, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu każdego poranka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szafa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy