Reklama

Koszyk Polaka. Co najczęściej wybieramy podczas codziennych zakupów?

Inflacja nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, powodując znaczny wzrost cen dóbr i usług. Na koniec sierpnia GUS podawał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych rok do roku wzrosły o 10,1 proc. Jak ta sytuacja wpływa na zwyczaje zakupowe Polaków? Jak kupować, by zaoszczędzić?

Prezentacja partnera

Polacy oszczędzają na zakupach

Firma Target PRO pod koniec 2022 roku wyszczególniła dwie strategie zakupowe Polaków. Pierwsza grupa wydaje mniej, kupując tańsze produkty w większych ilościach, druga - kupuje mniej, ale sięga po produkty lepszych marek. Jednak obydwie grupy mają jeden cel - ograniczyć wydatki. Podobne wnioski można także wyciągnąć z badania z tego samego roku przeprowadzone przez DHL Parcel Polska "Prognozy zakupowe w e-commerce na najbliższe miesiące". W związku z wysokim poziomem inflacji utrzymuje się wyraźny trend szukania oszczędności.

Dwa kroki stąd

Oszczędzanie to jedno. Polacy jednak szukają również wygody. Chcemy, by sklep był blisko, żeby wystarczyło do niego dosłownie wyskoczyć, kiedy potrzebujemy dokupić 2-3 produkty. W dodatku powinien posiadać szeroki asortyment, tak aby można było dokupić brakujące składniki na obiad, jak i produkty na śniadanie czy lunch. Powinien być długo otwarty i działać w niedzielę.

Reklama

Sprytny sposób na oszczędzanie

Sieć odpowiada na potrzebę ograniczenia wydatków. Dzięki takim programom jak "Żabkobranie" możemy obniżać ceny produktów. Do zakupów za co najmniej 10 zł dobierzemy produkty idealne na śniadanie czy kolację w super cenie. Od poniedziałku 11.09 do soboty 16.09 będą to produkty pierwszej potrzeby, takie jak masło Ekstra Polskie czy szynka Eksportowa Krakus. To sposób na oszczędność przy robieniu codziennych zakupów żywieniowych.

Jak domowa lodówka

Dodatkowo sieć sklepów, poprzez zagęszczenie lokali, spotkamy na większości osiedli, a także w centrach miast i na wsiach. Wielu Polaków traktuje je jak podręczną lodówkę, do której wystarczy wyskoczyć, kiedy zabraknie czegoś w domu. Sieć sklepów Żabka jest przede wszystkim ceniona jako miejsce, w którym można zrobić szybkie zakupy śniadaniowe lub składniki potrzebne do przygotowania przekąski na lunch.

Wszystko, czego potrzebujemy, by zacząć dzień pełen energii, znajdziemy w jednym sklepie. Od świeżego pieczywa po sery, wędliny, jogurty, mleko, płatki śniadaniowe i wiele innych.

Żabka na ratunek

W Żabkach można również zrobić większe zakupy. Znajdziemy tam asortyment produktów na śniadanie, obiad czy kolację.

To miejsce, które stało się przydatne, gdy czegoś nam brakuje w lodówce. Nie ma masła? Zabrakło mąki do ciasta? Nie mamy czym poczęstować niespodziewanych gości? Wystarczy wyskoczyć do Żabki, w końcu jest tuż za rogiem.

W obliczu inflacji szukamy oszczędności, ale jednak nie chcemy rezygnować z wygody. Na obydwie te potrzeby klientów odpowiada sieć sklepów Żabka. Dzięki innowacyjnemu podejściu, promocjom oraz bogatej ofercie produktowej sieć jest wygodnym miejscem na zakupy.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy