Reklama

Reklama

Łóżko sprytnie ukryte

Luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić? Oddzielna sypialnia. Luksus, na który wszystkich stać? Sypialnia pomysłowo oddzielona!

Za regałem

W wielu mieszkaniach salon pełni kilka funkcji. Jest pokojem dziennym, jadalnią oraz sypialnią. Jeśli sprytnie go rozplanujesz, nie będziesz musiała spać na rozkładanej kanapie! Łóżko ukryj za dużym regałem, który sprawdzi się jako ażurowa ścianka!

Reklama

Nasza rada: Półki w regale (a nie – zabudowane szafki) są dostępne z obu stron. Te nad łóżkiem zastąpią szafki nocne.

We wnęce

Nawet niewielka nisza w pokoju wystarczy, by wstawić tam łóżko. Na dzień zasłaniać je możesz np. przesuwanymi drzwiami (takimi, jak w szafach wnękowych) lub zasłoną.

Nasza rada: Mobilne ekrany powinny być utrzymane w kolorze ścian. Wtedy będą je doskonale imitować!

Za kotarą

To tanie i dekoracyjne rozwiązanie! Wystarczy, że na suficie zamontujesz dwa karnisze lub specjalne metalowe linki. Udrapowana na nich firana nocą sprawdzi się jako baldachim (latem osłoni przed komarami), zaś w ciągu dnia ukryje łóżko.

Nasza rada: Tkaninę zawieś na żabkach, żeby łatwo było ją zdjąć do prania.

Za parawanem

Ten mały mebel jest nie tylko praktyczny (dzięki lekkiej konstrukcji daje się swobodnie przestawiać), ale i ozdobny – możesz samodzielnie obić go np. tkaniną.

Nasza rada: Na jednej ze stron parawanu (wewnętrznej) warto naszyć kieszenie. Pomieszczą np. okulary i inne drobiazgi.

W pokoju malucha

Dzieciaki uwielbiają wszystkie niestandardowe rozwiązania! Zwykły materac stanie się niezwykle atrakcyjny, jeśli tylko znajdzie się na wyższym poziomie.

Podwyższenie łóżka można zbudować z płyt wiórowych, powycinanych i pomalowanych np. na podobieństwo minikamieniczek. Za ich bramami dziecko znajdzie kryjówkę dla zabawek i dla... siebie.

Dowiedz się więcej na temat: sypialnia | luksus | łóżko | W.E. | Dzieciaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje