Reklama

Reklama

Optymiści z natury - te rośliny poprawią twój nastrój

W ich towarzystwie milej upłynie ci czas! Dbanie o nie odwróci uwagę od trosk i zmartwień. Wypielęgnowane dadzą z siebie to, co najlepsze. Ich zapachy, kształty, kolory szybko złagodzą napięcie i wyciszą emocje.

Fiołki

Humor polepszy ci łagodny, kulisty kształt listów rośliny. Według chińskiej filozofii feng-shui wprowadzają one dobrą energię do otoczenia i niwelują negatywne stany psychiczne. l Wskazówki pielęgnacyjne: te kwiatki są banalnie proste w hodowli. Stanowisko: umiarkowanie słoneczne lub półcieniste, ziemia powinna być zawsze lekko wilgotna (ale nie mokra!). 

Pelargonia - odmiana Geranium

Humor polepszą ci wydzielane przez tę roślinę fitoncydy, które koją lęki, a do tego działają bakterio- i grzybobójczo, odkażają powietrze w swoim otoczeniu. Wskazówki pielęgnacyjne: anginka (tak popularnie jest nazywane geranium) lubi wygrzewać się w słońcu (blask słońca pobudza wydzielanie fitoncydów!). Woli też, by podłoże było bardziej suche niż nadmiernie wilgotne. 

Reklama

Lawenda

Humor polepszy ci wyczuwalny (zwłaszcza po dotknięciu gałązek) olejek eteryczny zmniejszający napięcie. lWskazówki pielęgnacyjne: kupioną roślinę przesadź do większej doniczki. Ustaw w jasnym, zacisznym miejscu. Ziemia nie może przeschnąć! 

Cytrusy

Humor polepszy ci zapach listków i owoców, które zarówno koją układ nerwowy, jak i pobudzają nas do działania. l Wskazówki pielęgnacyjne: cytrusowe drzewko świetnie czuje się w maksymalnie nasłonecznionym, koniecznie osłoniętym od wiatru miejscu. Podlewaj obficie - nie za często, by korzenie nie zgniły. 

***

#POMAGAMINTERIA

Na Farmie Życia w Więckowicach mieszka 10 osób z autyzmem. Żadna z nich nie jest samodzielna, wymagają wsparcia w codziennych czynnościach życiowych. Jeśli Farma nie przetrwa, alternatywą dla jej mieszkańców pozostaje szpital psychiatryczny, koniec czułej opieki, przywiązani pasami do łóżka stracą poczucie bezpieczeństwa, stracą swój dom. Możesz im pomóc! Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje