Reklama

Reklama

Pięć powodów, dla których warto zmienić dietę jesienią

Krótsze dni, niższe temperatury i koniec sezonu bikini to dla wielu z nas wystarczający powód, by zmianę diety znów odłożyć do wczesnej wiosny. Dietetycy są jednak zgodni - jesień to najlepsza pora, by zadbać o zdrowie, schudnąć i wymodelować sylwetkę.

Jesień sprzyja zmianom - wielu z nas wciąż kojarzy się przecież z początkiem roku szkolnego, w którym trzeba było znaleźć chęć i motywację do dalszej pracy i nauki. To właśnie teraz warto pomyśleć nad zmianą stylu życia i diety, popracować nad sylwetką i skupić się na własnym zdrowiu. 

Mniej pokus

Reklama

Weekendy za miastem, zakrapiane alkoholem imprezy przy grillu, gofry i lody z nadmorskich deptaków, tłuste burgery z foodtrucków... Lato sprzyja kulinarnej rozpuście i wbrew pozorom nie ułatwia nam walki o zgrabną sylwetkę. Na szczęście znów mamy jesień, która według dietetyków jest porą roku pozwalającą na trwałą zmianę stylu odżywiania i ułatwiającą rozpoczęcie przygody ze sportem. 

Jesienią kończy się również sezon na imprezy na świeżym powietrzu, a my, spragnione ruchu, kupujemy nowe karnety na siłownię i basen - warto zmobilizować się teraz na tyle, by ten zryw nie był jedynie krótką przygodą. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje