Praktyczne aplikacje na smartfon

Używając smartfonów i tabletów jedynie do gier, robienia zdjęć oraz przeglądania portali społecznościowych, nie wykorzystujemy w pełni potencjału swoich przenośnych urządzeń. Ilość funkcji, które może spełniać smartfon, jest właściwie nieograniczona - wszystko zależy od wyobraźni twojej oraz programistów.

Praktyczne aplikacje na smartfon
Praktyczne aplikacje na smartfonmateriał zewnętrzny

Urządzenie może być przenośną latarką, lusterkiem,  słownikiem języków obcych, trenerem personalnym, odtwarzaczem muzyki... a to tylko najbardziej banalne i oczywiste funkcje. Do czego jeszcze możesz wykorzystać smartfon? Opisywane poniżej aplikacje nie mają bardzo wyśrubowanych wymagań sprzętowych.  Nie musisz mieć najnowszego urządzenia, w zupełności wystarczą smartfony ze średniej i niższej półki, sprzedawane przez operatorów i  elektrosklepy (Media Expert, Saturn, Samsung sklep) - na przykład Galaxy a3, HTC One lub LG G4.

1. Bezpieczeństwo

Dzięki aplikacji Circle of 6 za pomocą dwóch przycisków na twoim smartfonie możesz poinformować bliskich, że jesteś w niebezpieczeństwie. W aplikacji tworzysz krąg sześciu zaufanych osób, które otrzymają wiadomość z twoją lokalizacją GPS (przydatne, gdy się zgubisz) lub na przykład prośbę o telefon (przydatne podczas nieudanej randki gdy szukasz pretekstu do jej zakończenia). Aplikacja otrzymała nagrodę amerykańskiego  Białego Domu w 2011 roku. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej oraz hindi.

2. Edukacja

Efektywność nauki często zależy od częstych powtórek oraz  systematyczności. Oba te czynniki są możliwe do spełnienia dzięki korzystaniu z aplikacji edukacyjnych. Popularne są aplikacje służące do nauki języków obcych, jak na przykład Duolingo albo Babbel. Możesz poświęcić na naukę, na przykład, 5-10 minut dziennie w drodze do pracy. Często powtarzając słówka, łatwiej je przyswoisz i zapamiętasz. Dzięki aplikacjom edukacyjnym możesz także przyswajać wiadomości z zakresu historii malarstwa (np. Daily Art to aplikacja prezentująca jedno dzieło sztuki dziennie) albo historii muzyki, historii Polski, geografii lub socjologii.

3. Zdrowy tryb życia i trener personalny

Aplikacje służące do monitorowania postępów treningowych oraz ogólnie pojętego aktywnego trybu życia są coraz popularniejsze. Niemal każdy słyszał o Endomondo lub Nike Run. Autorskie aplikacje monitorujące aktywność mają także Sony oraz Samsung. Sklep Play oferuje całe mnóstwo ciekawych możliwości, spośród których większość jest zupełnie darmowa. Możesz sprawdzać swoje postępy treningowe, zaznaczać przejechane na rowerze lub przebiegnięte trasy na mapach a nawet liczyć ilość postawionych kroków, spalonych i zjedzonych kalorii oraz zgubionych kilogramów. Wystarczy smartfon, (na przykład Samsung Galaxy a3, Sony Xperia Z3, Huawei P8) , na którym instalujesz aplikację. Następnie zapisujesz swoje treningi, postępy w diecie albo w rywalizacji ze znajomymi. Dokumentując wysiłki włożone w walkę o zdrowie, trudniej będzie porzucić starania o lepszą kondycję fizyczną i zdrowie.

materiał zewnętrzny
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas