Proste triki organizacyjne

Prawidłowa organizacja miejsca pracy lub pomieszczeń w naszym domu jest niezwykle ważna. Jeżeli wszystko jest prawidłowo zorganizowane, to czas wykonywania wielu czynności jest o wiele krótszy. Zadbaj więc o swoje otoczenie i zorganizuj je w prosty i pomocny sposób. Jeżeli nie masz pomysłu jak to zrobić, to mamy dla ciebie kilka prostych sztuczek.

organizacja w domu
organizacja w domu© Photogenica

Plastikowy organizer w kuchni

organizer w kuchni
© Photogenica

Jeżeli twoje kuchenne szuflady pękają w szwach, a ty wciąż nie możesz w nich nic znaleźć to znak, że czas na wielkie sprzątanie. Wszystkie drobne przedmioty i akcesoria umieść w plastikowych pojemnikach, gdzie z łatwością ułożysz je i zachowasz porządek. Najlepiej podziel pojemniki na kategorie, aby z łatwością odnaleźć potrzebne przedmioty.

Karnisz pod zlewem

Jeżeli masz całą masę produktów do sprzątania, to odnalezienie się w szafce jest trudną sprawą. Butelki mogą wywracać się i w rezultacie powstaje prawdziwy chaos. Możesz temu zaradzić w niezwykle prosty sposób. Wystarczy, że w szafce z chemią do sprzątania zainstalujesz karnisz na zazdrostki lub zwykły pręt. Powieś na nim wszystkie butelki, a z pewnością odnalezienie tej jednej konkretnej zajmie ci dużo mniej czasu, a utrzymanie porządku będzie o wiele prostsze.

Podpisz kable

stojak na biżutrię
© Photogenica

Kable są prawdziwą zmorą. Jeżeli są chociaż dwa, to plączą się tak, że trudno je rozplątać. Znalezienie odpowiedniego kabla również nie jest proste. Możesz więc podpisać wszystkie kable małymi kolorowymi karteczkami. Dzięki temu już zawsze będziesz wiedzieć,która wtyczka do czego służy.

Stojak na biżuterię

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Chcemy mieć coraz to nowsze błyskotki, a najlepiej zmieniać dodatki codziennie. Przechowywanie takiej ilości biżuterii nie jest jednak proste. Zrób więc prosty stojak z butelek po napojach. Wystarczy ci do tego kilka odciętych denek butelek, kawałek pręta z gwintem, nakrętki i podkładki. Przewierć denka na środku, następnie zakładaj nakrętki i denka na odpowiednich wysokościach stojaka. Zabezpieczaj je od góry kolejną nakrętką i podkładką i gotowe.

Pokoloruj klucze

Jeżeli masz wiele kluczy i zawsze zastanawiasz się który jest do danego zamka, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Klucze możesz zróżnicować przy pomocy kilku butelek lakieru do paznokci lub farby w sprayu. Pomaluj dokładnie każdy klucz innym kolorem. Uważaj jednak aby nie pomalować części umieszczanej wewnątrz zamka, gdyż może to spowodować trudności z otwieraniem zamków.

Zabezpiecz kable

Jeżeli chcesz zabezpieczyć poskładane kable przed poplątaniem, użyj rolek z papieru toaletowego. Rozetnij je wzdłuż i załóż na zwinięty kabel. Dzięki temu nie rozplącze się i z łatwością odróżnisz wszystkie kable. Tak zabezpieczone zajmą również o wiele mniej miejsca niż tradycyjnie zwinięte i niezabezpieczone.

Pojemnik do ładowania telefonu

Jeżeli chcesz naładować swój telefon ale obok biurka czy stolika nie ma żadnego miejsca w którym możesz położyć telefon, a okazuje się, że najbliższe wolne gniazdko jest z dala od jakichkolwiek blatów, to zrób specjalny pojemniczek do ładowania telefonu. Wytniesz go ze starej butelki. Odetnij z niej górną część. Następnie odmierz odpowiednią wysokość kieszonki i pozostaw jedną ściankę, a resztę odetnij. Kolejnym krokiem będzie wycięcie otworu na wtyczkę. Odmierz do dokładnie i wytnij. Wtyczkę przełóż przez otwór a telefon włóż do środka i gotowe. Teraz twój telefon będzie bezpiecznie czekał na naładowanie we własnoręcznie wykonanej półeczce.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas