Recykling świec zapachowych – jak wykorzystać pojemniki po świecach?
Ładnie pachną, podnoszą walory estetyczne wnętrz i nadają im charakterystycznego klimatu. Świece zapachowe nie tylko efektownie się prezentują, ale również zmieniają zapach powietrza na przyjemniejszy. W końcu jednak nadchodzi moment, że się wypalają. Co zrobić z pojemnikami? Na pewno nie wyrzucać! Nadanie im drugiego życia i przemiana w funkcjonalne oraz cieszące oko dodatki jest łatwiejsze niż może się wydawać.
Prezentacja partnera
Przebywanie w ładnie pachnących pomieszczeniach jest nie tylko przyjemniejsze, ale też korzystnie działa na nasze samopoczucie. Roznosząca się po pokoju łagodna woń sprawia, że łatwiej nam jest się zrelaksować i wprawić w dobry nastrój. A o to szczególnie trudno w dzisiejszym świecie, w którym ciągle gdzieś pędzimy, a wygospodarowanie chwili dla siebie często graniczy z cudem.
Dla przykładu: w szybkim zaśnięciu pomoże lawenda, a cytrusowe świece pobudzą do działania. Wybór jest jednak dużo większy: w sklepach Bispol znajdziemy aromaty bryzy morskiej, żurawiny, jabłka z cynamonem, drzewa cedrowego czy ciętych róż. A im więcej zapachów, tym prościej znaleźć coś dla siebie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup do swojego domu lub mieszkania świec zapachowych.
Te jednak po jakimś czasie się zużywają, a wówczas pojawia się pytanie: co zrobić pojemnikami? Sprawdzeni producenci umieszczają uwagi, zazwyczaj w formie piktogramów, czego nie robić, warto więc uważnie przestudiować etykietę. Przede wszystkim warto pamiętać, że pojemników nie można myć w zmywarkach do naczyń.
Do przerobienia na doniczki idealnie nadają się znajdujące się w ofercie Bispol świece w szkle. Zanim przystąpimy do działania należy dokładnie sprawdzić czy szkło może zostać ponownie wykorzystane. Po wypaleniu świecy materiał jest bowiem osłabiony.
Garść ziemi, odrobina ozdobnych kamyków, mech, niewielkich rozmiarów roślina i gotowe!
Szczególnie dobrze w tego rodzaju kompozycjach wypadają kaktusy, hiacynty, gerbery i margerytki, które następnie można ustawić na stole w salonie, szafce, komodzie czy parapecie.
Pojemniki po wypalonych świecach świetnie nadają się także do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów kosmetycznych. Trzymać można w nich szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, patyczki kosmetyczne, pędzle do makijażu, błyszczyki czy waciki. Tutaj najlepiej sprawdzą się świece dekoracyjne. Przeróżne kolory i ciekawe projekty graficzne z pewnością będą dodatkową dekoracją naszej łazienki.
Innym pomysłem na wtórne wykorzystanie pojemników po świecach jest przechowywanie w nich akcesoriów biurowych. Umieszczać można nie tylko ołówki, długopisy czy nożyczki, ale też mniejsze rzeczy, jak choćby pinezki, zszywki, spinacze, strugaczki czy gumki do mazania. Koncepcja ta sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które mają problem z zachowaniem porządku na biurku. A panujący na nim ład z pewnością przełoży się na bardziej efektywną pracę.
Tak naprawdę jeśli chodzi o nadawanie pojemnikom po świecach drugiego życia, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dlaczego więc nie potraktować tego jako wyzwania, dzięki któremu sprawdzimy i przetestujemy naszą kreatywność? Schowek na biżuterię, pojemnik na pamiątki - opcji jest mnóstwo. Świece z przykrywką drewnianą lub metalową, po zrobieniu dziurki w pokrywie, mogą w łatwy sposób stać się skarbonkami. Szkło po świecy może także posłużyć jako lampion dla podgrzewaczy albo świecznik dla tradycyjnych świec.
Świece zapachowe i pozostające po nich pojemniki nie muszą mieć zresztą żadnego konkretnego i praktycznego zastosowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pełniły jedynie rolę dekoracyjną. Przykład? Wykaligrafuj na powierzchni swój ulubiony cytat z książki, filmu lub tekst piosenki i postaw w widocznym miejscu. Za każdym razem, gdy na niego spojrzysz, przypomnisz sobie sentencję, która coś dla ciebie znaczy.
Nadawanie drugiego życia pozornie zużytym przedmiotom codziennego użytku w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Nie bez powodu do ekologii oraz idei zero waste ogromną wagę przywiązują obecnie największe światowe firmy i wielkie biznesy. Nie zapominajmy jednak, że o dobro planety zadbać może każdy z nas. Nie tylko nie wymaga to wielkiego wysiłku i bolesnych wyrzeczeń, ale wręcz przyniesie nam szereg korzyści.
Prezentacja partnera