Toaletka w sypialni – jak urządzić swój kobiecy kącik?
Chyba każda dziewczynka marzy o własnej toaletce, pełnej pachnących kosmetyków i błyszczących skarbów. Każdej kobiecie przyda się specjalny kącik przeznaczony do makijażu i dbania o urodę. Przy odrobinie kreatywności nawet w najmniejszych mieszkaniach można wygospodarować na ten cel trochę przestrzeni i cieszyć się domowym salonikiem piękności.
Na właściwym miejscu
Stworzenie kącika urody wydaje się być prostym zadaniem. Musimy jednak zastanowić się nad jego umiejscowieniem. W łazience będziemy mieć ułatwiony dostęp do wody i przechowywanych tam kosmetyków. Jednak zwykle to pomieszczenie jest zbyt ciasne.
Lepszym rozwiązaniem jest sypialnia. Bliskość szafy bądź garderoby, więcej miejsca i naturalne światło to kluczowe argumenty, aby to właśnie tam postawić toaletkę. Jednak jeśli nie mamy oddzielnego pokoju sypialnego, możemy wygospodarować trochę miejsca np. w pokoju dziennym. Postarajmy się w takim przypadku dopasować mebel do reszty wyposażenia i zawsze utrzymywać na nim porządek.
Piękny mebel
W sklepach meblowych z łatwością znajdziemy szeroki wybór toaletek. Od romantycznego stylu rustykalnego lub prowansalskiego, po nowoczesny glamour oraz minimalizm. Podczas zakupów trzeba koniecznie wziąć pod uwagę jej wymiary, by idealnie wpisała się w wystrój oraz układ urządzanego wnętrza.
To jednak nie wszystko. Wybierając się na zakupy, weźmy pod uwagę to, w jakim stylu są nasze meble do sypialni, by dopasować toaletkę do całości aranżacji. Nie mniej ważne jest to, ile miejsca potrzebujemy na przedmioty, które chcemy w niej przechowywać. Jeśli mamy dużo kosmetyków, z pewnością przydadzą się podręczne szuflady! To jednak nie wszystkie kwestie, o których musimy zdecydować. Niemniej istotny jest materiał wykonania. Drewniana, pomalowana na jasny odcień będzie pasować do romantycznych wnętrz, a z kolei ciemna z metalu lub płyty meblowej wpisze się w nowocześnie urządzony pokój.
Możemy także stworzyć zaimprowizowaną toaletkę, wykorzystując do tego zwykłe biurko lub szafkę np. komodę. Wystarczy postawić na blacie lustro, a szuflady zapełnić kosmetykami. Zwróćmy przy tym jednak uwagę na wysokość mebla i upewnijmy się, czy będzie można wygodnie przy nim usiąść.
Przy profesjonalnej toaletce powinien znajdować się fotel lub krzesło, najlepiej z wygodnym oparciem. Siedzisko i oparcie musi być stabilne i komfortowe, aby nie stracić równowagi akurat w momencie rysowania kreski na powiece J. Należy też dopilnować, żeby jego wysokość odpowiadała ustawieniu lustra. Krzesło nie może być ani za wysokie ani za niskie, by móc się przeglądać i jednocześnie utrzymać prawidłową postawę.
Lustereczko powiedz przecie...
Kluczowym elementem toaletki jest lustro. Powinno być ono duże, pozwalające na oglądanie naszej twarzy i sylwetki przynajmniej do linii pasa. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy fryzura i makijaż pasują do wybranej stylizacji. Najlepszym wyborem będzie ruchome zwierciadło na nóżce, którym z łatwością będzie można manipulować.
Przydatnym elementem toaletki będzie też małe lusterko powiększające, pozwalające na szczegółowe przyjrzenie się twarzy i detalom makijażu. Możemy postawić je na blacie lub zamontować przy ramie na specjalnym wysięgniku.
Styl oprawy również jest istotny. W zależności od aranżacji wnętrza i naszego gustu możemy postawić na prostą, drewnianą ramę lub wybrać pozłacaną z wytwornymi zdobieniami. Z kolei miłośniczki minimalizmu mogą całkowicie zrezygnować z obramowania. Ciekawym rozwiązaniem będzie lustro w stylu Broadwayu lub Hollywood, z dużymi żarówkami okalającymi brzegi.
Lśnij jak gwiazda
Zadbajmy o jak najlepsze oświetlenie. Z jednej strony powinnyśmy wiedzieć, jak wyglądamy w świetle naturalnym, z drugiej czasem warto bardziej rozświetlić twarz, by lepiej widzieć co robimy. Idealnym rozwiązaniem jest ustawienie toaletki pod oknem i postawienie przy niej lampy.
Znakomitym pomysłem są też podświetlane lustra, w których ramie znajdują się lampki LED. Ponadto świetnym rozwiązaniem jest możliwość zmiany koloru światła za pomocą specjalnego przełącznika. Dzięki temu możemy z łatwością wybrać światło, którego akurat potrzebujemy.