Wejście świadczy o wnętrzu – musi mieć klasę

Drzwi zewnętrzne to nie tylko drzwi do domu, ale również wizytówka gospodarzy. Warto aby pasowały do całego budynku oddawały jego styl i charakter. Dlatego dobrze zadbać o to, aby prezentowały się jak najlepiej. Co trzeba o nich wiedzieć i gdzie można znaleźć najlepsze?

Wejście świadczy o wnętrzu – musi mieć klasę
Wejście świadczy o wnętrzu – musi mieć klasęmateriał zewnętrzny
Wejście świadczy o wnętrzu – musi mieć klasę
Wejście świadczy o wnętrzu – musi mieć klasęmateriał zewnętrzny

Drzwi zewnętrzne – co trzeba o nich wiedzieć?

W odróżnieniu od drzwi pokojowych (wewnątrzlokalowych), te przeznaczone do wejścia do domu muszą mieć solidniejszą konstrukcję, ze szczególnym naciskiem na odporność na warunki atmosferyczne. Dlatego też drzwi zewnętrzne ceny mają przeważnie wyższe niż innego rodzaju drzwi. Zależy to również od takich ich parametrów, jak izolacyjność termiczna, wymiary, przeszklenie oraz dodatkowe wyposażenie antywłamaniowe lub doświetlające dom (boczne lub górne naświetla). W przypadku wejść do kamienicy czy bloku, najczęściej wybierane są drzwi pełne, bez przeszklenia. Jeśli natomiast posiadasz własny dom, możesz zdecydować się na drzwi z przeszkleniem. Takie drzwi także są antywłamaniowe. Nie trzeba przy tym rezygnować z naświetli, zwłaszcza gdy zależy nam na mocnym doświetleniu domu. Co dość istotne, w powszechnej opinii przyjął się pogląd, że drzwi takie muszą mieć certyfikat antywłamaniowości. W rzeczywistości ten parametr nie jest obowiązkowy. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie- zapytaj o dodatkowe pakiety antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne – ceny, na które Cię stać

Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne to inwestycja na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, dlatego też warto zadbać, aby były jak najlepsze. Oczywiście tańsze modele nie oznaczają zawsze gorszej jakości. Najtańsze drzwi zewnętrzne ceny mają bardzo przystępne – można nabyć je już za ok. 900 złotych. Im droższe, tym więcej praktycznych rozwiązań powinny oferować. Na koszt wpływać mogą również znajdujące się w drzwiach rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo. Tu wymienić można wręg francuski zabezpieczający przed wyważeniem drzwi, zamki antywłamaniowe z mechanizmami dociskowymi i bolcami lub hakami.

Warto również pomyśleć o drzwiach energooszczędnych (pasywnych). Posiadają one podwyższone parametry termoizolacyjne, a także specjalne rozwiązania, które mają na celu minimalizację zużycia energii w trakcie eksploatacji. Stanowią skuteczną ochronę przed chłodnym powietrzem, wiatrem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Czym różnią się od zwykłych? Ościeżnica jest powiększona, a skrzydło drzwiowe – pogrubione. Ponadto te elementy wyposażone są w dodatkowe uszczelki – na przykład włosowe pod skrzydłem, bądź automatycznie opadające. Inne rozwiązanie to hakowy zamek listwowy. Jego zadaniem jest zwiększenie docisku skrzydła do ościeżnicy od strony zamkowej.

Najdroższe drzwi zewnętrzne z tego typu rozwiązaniami kosztują nawet kilka tysięcy złotych, jednak warto zapłacić tę kwotę za spokój i bezpieczeństwo, tym bardziej, że w wielu miejscach istnieje możliwość nabycia drzwi w systemie ratalnym, a więc nie trzeba od razu dysponować całą kwotą.

materiał zewnętrzny
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas