Zmieszaj dwa składniki i wlej do ziemi. Niezawodny sposób na kreta

Walka z kretami w ogrodzie może być frustrująca dla wielu ogrodników. Te małe stworzenia mogą powodować znaczne szkody, kopiąc tunele i niszcząc rośliny korzeniowe. Istnieje jednak kilka sposobów na pozbycie się kretów, a jednym z najbardziej popularnych i skutecznych jest wykorzystanie naturalnej mikstury z czosnku i oleju rycynowego.

Idealny trawnik i ogród bez szpetnych kretowisk? Wypróbuj prosty patent
Idealny trawnik i ogród bez szpetnych kretowisk? Wypróbuj prosty patent123RF/PICSEL

Jak przygotować miksturę z czosnku i oleju rycynowego?

Czosnek od dawna znany jest ze swoich właściwości odstraszających szkodniki. Jego intensywny zapach odstrasza krety, które unikają obszarów nasączonych tym aromatem. Olej rycynowy z kolei występuje w miksturze jako środek przeczyszczający, który działa drażniąco na układ trawienny kreta, sprawiając, że staje się mniej skłonny do zakopywania się w danym obszarze.

Składniki:

  • 5-6 ząbków czosnku
  • 2 łyżki oleju rycynowego
  • 1 litr wody

Przygotowanie:

  1. Czosnek należy obrać i posiekać na drobne kawałki lub zmiażdżyć go za pomocą wyciskarki do czosnku.
  2. W garnku zagotuj litr wody, a następnie dodaj posiekany czosnek.
  3. Gotuj czosnek przez około 10 minut, aby wydobyć jego aromat.
  4. Po tym czasie dodaj 2 łyżki oleju rycynowego do gotującej się mikstury i dokładnie wymieszaj.

Zastosowanie mikstury na krety

Po wystudzeniu mikstury możesz ją przelać do butelki z atomizerem lub innego pojemnika z aplikatorem. Następnie równomiernie rozpyl miksturę na obszarach ogrodu dotkniętych działalnością kretów.

Podczas stosowania tej mikstury pamiętaj, aby nie rozpylać jej w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta domowe, ponieważ olej rycynowy może być dla nich drażniący.

Mikstura z czosnku i oleju rycynowego jest skutecznym i naturalnym sposobem na pozbycie się kretów z ogrodu. Jej regularne stosowanie może pomóc utrzymać te uciążliwe stworzenia z dala od ogrodu, zapewniając spokój roślinom. Zalecane jest regularne monitorowanie obszaru ogrodu, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się kretów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas