Reklama

Reklama

BingoSpa

Czysty kolagen - gwarancja młodości

Wygładzi zmarszczki na twarzy, zmiękczy naskórek na dłoniach, zredukuje rozstępy na udach. Kolagen pomoże zadbać o twoje ciało od stóp do głów.

Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale nasza młodość kończy się jeszcze przed trzydziestką. A przynajmniej młodość naszej skóry. Dermatolodzy twierdzą, że od 25. urodzin zaczyna się stopniowy zanik włókien kolagenowych odpowiedzialnych za elastyczność, jędrność i gładkość naskórka. Organizm przez całe życie produkuje i uzupełnia kolagen, jednak jego synteza z wiekiem jest coraz słabsza, co odbija się na wyglądzie naszej skóry.

Choć nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego procesu, możemy go spowolnić, zanikający w organizmie kolagen uzupełniając od zewnątrz.

Reklama

Zacznij od twarzy

Dziś na rynku dostępnych jest wiele kremów przeciwzmarszczkowych zawierających kolagen, jednak część z nich działa jedynie powierzchownie i nie daje zadawalających efektów. Dlatego w walce z oznakami starzenia się skóry warto sięgnąć po czysty kolagen. Aplikowany na skórę w procesie wchłaniania, przedostaje się do wnętrza skóry i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Dodatkowo czysty kolagen poprawia koloryt skóry, dzięki czemu pomoże zlikwidować nieestetyczne cienie pod oczami.

Zadbaj o dłonie

Częściami ciała, które niemal tak szybko jak twarz zdradza oznaki starzenia, są dłonie. Również o nie można zadbać za pomocą kolagenu. Czysty kolagen nie tylko wygładza i chroni skórę dłoni przed wysuszeniem, ale również wspomaga proces regeneracji uszkodzeń takich jak otarcia, zadrapania czy oparzenia, na które narażona jest ta część ciała. Dodatkowo po aplikacji kolagenu na rękach nie pozostaje uczucie lepkości czy tłustego filmu, które często towarzyszy nakładaniu kremów do rąk.

Pozbądź się rozstępów

Po ciąży, odchudzaniu, gwałtownym wzroście w okresie dojrzewania... Rozstępy niezależnie od przyczyny swego powstania skutecznie szpecą ciało i w przypadku wielu kobiet pozostają na całe życie. W walce z nimi może pomóc czysty kolagen.

Kolagen aplikowany na pokrytą rozstępami skórę spowoduje, że będą one mniej widoczne, a ich kolor stanie się zbliżony do kolorytu skóry. Ponadto kolagen zaaplikowany na zwiotczałe i pokryte rozstępami partie skóry daje efekt liftingu, silnie je ujędrniając.

Jednak kolagen to nie tylko optyczna redukcja rozstępów. Aplikowane na skórę białko spowoduje przyrost tkanki skórnej, zlikwiduje ubytki oraz pobudzi organizm do produkcji kolagenu.

Czysty kolagen warto też stosować w ciąży, zanim rozstępy się pojawią. Ma on wtedy działanie profilaktyczne.

Zredukuj blizny

Blizna to składająca się z włókien kolagenowych tkanka łączna, która wypełnia miejsce na skórze uszkodzone w wyniku urazu. Włókna te, na początku ułożone chaotycznie, z czasem przybierają coraz bardziej regularną strukturę. To dlatego wraz z upływem czasu blizny stają się coraz mniej widoczne. Ten proces można przyspieszyć smarując bliznę czystym kolagenem.

Aplikowany na skórę kolagen wchłania się i pobudza fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu. Nowe włókna układają się w bardziej regularną strukturę, a pokryta nimi blizna staje się mniej widoczna. Najlepsze efekty można uzyskać aplikując środek na niedawno powstałe blizny. Jednak nawet w przypadku starych blizn, kolagen wygładza je, zmiękcza oraz upodabnia ich koloryt do pigmentu skóry.

Równie dobrze co w procesie redukcji blizn pourazowych kolagen sprawdza się w walce z bliznami pooparzeniowymi oraz bliznami będącymi konsekwencjami m.in. odry, ospy czy źle leczonego trądziku. Wspomaga również regenerację skóry uszkodzonej w wyniku urazów, tj. otarcia czy stłuczenia.

POLECAMY - CZYSTY KOLAGEN 100% 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy