Rolnicy.Podlasie: Co wydarzy się w nowym odcinku?

Emilka z mamą wyganiają stado kóz na otwarte pastwisko. Potem jadą ciągnikiem na łąki. Emilka będzie pierwszy raz w życiu rozstrząsać maszynowo siano. Zanim zacznie pracę musi dopompować koła w roztrząsarce i odpowiednio ustawić ustawić maszynę. Ma z tym trochę kłopotów, ale daje radę. Co jeszcze słychać u gospodarzy z Podlasia? Tego dowiesz się, oglądając nowy odcinek popularnej serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" w niedzielę o godz. 20 w FOKUS.TV.

Co wydarzy się w nowym odcinku programu "Rolnicy.Podlasie"?
Co wydarzy się w nowym odcinku programu "Rolnicy.Podlasie"?materiały prasowe

Plutycze: Gienek i Sławek siedząc na schodkach przed domem oglądają stare zdjęcia rodzinne Gienka. Przychodzi Andrzej i zabiera ich do pracy. Razem z dziećmi Kacperkiem i Ninusią przewracają siano przy brzegu rowu z wodą. Andrzej narzeka na suszę. Potem ida razem z dziećmi nad Orlankę. Przygotowują wędkę. Andrzej łowi ryby.

Haćki: Olek, Michał i Natalia oczyszczają pole pszenicy z kłosów żyta i pszenżyta, jakie dostały się do zasiewów. Muszą to robić, bowiem gdy ziarno będzie zmieszane skup nie przyjmie go jako konsumpcyjnego tylko zaliczy do niższej klasy. Potem Olek z Michałem idą napoić jałówki na otwartym pastwisku. Korzystają ze starej studni. Następnie Michał wysiewa ręcznie nawóz na pastwiska. Olek wspomina dawne sposoby siewu.


Laszki: Emilka z mamą wyganiają stado kóz na otwarte pastwisko. Potem jadą ciągnikiem na łąki. Emilka będzie pierwszy raz w życiu rozstrząsać maszynowo siano. Zanim zacznie pracę musi dopompować koła w roztrząsarce i odpowiednio ustawić ustawić maszynę. Ma z tym trochę kłopotów, ale daje radę.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:00 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}