Reklama

Reklama

Obalamy mity na temat facetów

Czasami ci się wydaje, że już ich rozgryzłaś, by potem znowu wpaść w błędne koło?! Rozpraw się raz na zawsze ze stereotypami na temat chłopaków i poczuj się pewniej!

Dziewczyny, które przejmują inicjatywę, są łatwe!

Nic bardziej mylnego! Piękne uczucie może ci przejść koło nosa, jeśli będziesz zwlekała z podjęciem decyzji. Zależy ci na nim? Daj mu to jasno do zrozumienia. Do niedawna pierwszy krok należał wyłącznie do facetów i kobiety nie miały nic do gadania w kwestii przyszłego wybranka. Na szczęście czasy się zmieniły i nie musimy już się czaić ani czekać na swego księciunia.

Chcesz go lepiej poznać? Pokonaj obawy i podejmij działanie! Jeśli on pierwszy nie proponuje ci randki, możliwe, że jest nieśmiały. Wyjdź mu naprzeciw i powiedz, że np. go lubisz.

Reklama

Romantyzm nie jest ich mocną stroną...

Owszem! Faceci starają się zdominować w sobie każdy przejaw emocjonalności. Wolą się wykazywać asertywnością, zdecydowaniem i niezależnością. W końcu to my jesteśmy z natury romantyczne i od nich też tego oczekujemy.

Chłopaki jednak wrażliwość traktują jako słabość czy nawet uległość! Zaproszenie do kina to dla nich nie lada wysiłek, a bukiet róż - szczyt możliwości. Niektórzy mogą sobie pozwolić na więcej, pod warunkiem że tracą głowę... z miłości!

Oglądają się za pannami w miniówach!

Zapytaliśmy chłopaków, czy wystarczy założyć krótką spódnicę, by przyciągnąć ich wzrok? Większość zgodnie przyznaje, że dziewczyny w mini cieszą się zainteresowaniem, ale... krótko. Wybranka ich serca wcale nie musi prowokować strojem. Ona nawet w dżinsach musi wyglądać sexy.

Pączusie nie mają u nich szans

Faceci to wzrokowcy! Dla nich liczy się nie tylko wygląd, ale też wdzięk, powab oraz świadomość własnej atrakcyjności. Wystarczy przypomnieć teledysk Miki "Big Girl You Are Beautiful", by się przekonać, że pociągająca panna wcale nie musi być modelką!

Kilka kilogramów więcej nie ujmuje uroku osobistego. Zdaniem chłopaków puszyste dziewczyny są zmysłowe, a krągłości są bardziej sexy od nienaturalnie wystających żeber!

Podobnie jak superszczupłe muszą eksponować atuty i maskować wady sylwetki. Im bardziej jest się świadomą swoich zalet, tym bardziej można się z nich cieszyć. Poza tym jest sto sposobów, by mimo oponki wyglądać atrakcyjnie.

Każdy facet zdradza!

Niekoniecznie! Nawet jeśli jesteś przekonana, że to prawda, wcale tak być nie musi. Może ty i twoje kumplele macie za sobą przykre doświadczenia, ale czy naprawdę nie poznałaś nigdy chłopaków, lojalnych wobec swoich partnerek? Nie ma więc reguły i lepiej nie zakładać, że skok w bok może być domeną wszystkich męskich osobników. Zdarzają się oczywiście ewenementy, ale też wśród dziewczyn ich nie brakuje. Niewierność nie jest cechą typowo męską. Związki wymagają zaufania!

Żartują z nas ze swoimi kolegami

Czasami można odnieść wrażenie, że faceci faktycznie robią sobie z nas żarty. Zwłaszcza gdy nasze imiona przewijają się w ich rozmowach przeplatanych salwami śmiechu. Zwykle jednak wymieniają się uwagami i raczej dowcipkują z siebie samych. A tekst typu: "Ola się z tobą na bank nie umówi" nie świadczy przecież źle o Oli, nieprawdaż?

Udają przy kumplach twardzieli

To prawda, że w swoim gronie chłopaki często dostają małpiego rozumu i zachowują się jak troglodyci. Prawdą jest też to, że przy kumpelach ty również jesteś nadpobudliwa.

Relacje chłopięce opierają się głównie na rywalizacji. Każdy z nich bez przerwy walczy o uznanie innych i stara się przed nimi wykazać siłą, przewagą i dojrzałością. Zależy im na zdobyciu najwyższego statusu w swojej grupie, więc przy każdym spotkaniu faceci współzawodniczą o dominującą pozycję i popisują się na całego!

Gra wstępna to dla nich poważna bariera

Fałsz! Często się mówi, że faceci bez przerwy myślą o seksie. Nie oznacza to jednak, że chodzi im wyłącznie o jedno. Chłopaki podobnie jak my potrzebują pieszczot, pocałunków i czułości! Dla nas oprócz tego liczą się również czułe wyznania i zapewnienia, co dla facetów jest już mniej ekscytujące i przyjemne, ponieważ większość z nich stroni od miłosnych deklaracji. W związku z tym jedna rada: bądź pociągająca i zmysłowa, jeśli zależy ci na grze wstępnej, sama ją zainicjuj. Na jego ciele możesz odkrywać mapę czułych punktów, które wzbudzą jego fantazję...

Myślą tylko o jednym!

Kiedyś Witkacy pisał: "Faceci wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". Nic zatem dziwnego, że nasi rodzice wałkują bezustannie: "Uważaj kochanie, chłopakom w twoim wieku zależy tylko na jednym, o niczym innym nie myślą!". Z naszych badań wynika, że myśli chłopaków krążą wokół seksu średnio 7 razy dziennie, co daje ponad dwa tysiące razy w ciągu roku!

Część z nich przyznaje, że często jest to pierwsza myśl, jaka przychodzi im do głowy po przebudzeniu. Ale co znaczą te liczby wobec faktów? Zapewne znasz wiele szczęśliwych par, które swój pierwszy raz wciąż mają przed sobą. Choć wśród twoich znajomych pewnie nie brakuje też typków, którzy obsesyjnie szukają dziewczyn, by je wykorzystać.

Nie warto jednak wrzucać wszystkich do jednego worka! Wbrew pozorom sporo chłopaków również obawia się pierwszego zbliżenia, kompromitacji i upokorzenia, i jest tak samo zestresowana lub czuje się niepewnie. Większość stawia na poukładane relacje, a później na seks, który jest zwieńczeniem więzi emocjonalnej. Masz wątpliwości co do intencji chłopaka? Przetrzymaj go, a przekonasz się, co tak naprawdę do ciebie czuje.

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje