Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Pamiątek czas...

Nerwy i stres przed samą uroczystością ślubną mogą spowodować, że nie wszystko, co tego dnia się wydarzy, zostanie przez was zapamiętane. Dlatego wynajmujecie fotografa czy kamerzystę. Ciekawym i oryginalnym pomysłem na zachowanie wspomnień jest Księga Gości. Warto zadbać także o to, by wasi najbliżsi miło wspominali ten wielki dzień, zatroszczyć się o specjalne pamiątki dla rodziców, świadków, maleńkie prezenciki dla gości weselnych.

Księga Gości

W takiej księdze każdy z przybyłych może wpisać dla was życzenia, namalować wesoły obrazek, dać złotą radę na przyszłość. Będzie to niewątpliwie ważna pamiątka z autografem każdego gościa. Księga Gości może mieć formę tradycyjną - ze specjalnymi stronami, na których obok miejsca na wpisy gości znajdziecie ciekawe spostrzeżenia, cytaty, wiersze, ilustracje dotyczące małżeństwa. Może być też ozdobiona zdjęciem każdego gościa (jeżeli dołączycie do księgi maleńki aparat, by każdy mógł zrobić sobie fotografię). W końcu może przybrać formę filmu - wystarczy, że poprosicie swojego kamerzystę, by przez jakiś czas nagrywał życzenia i wypowiedzi gości na wasz temat.  

Podziękowania dla rodziców

Reklama

Jak obyczaj każe stary... Rodzice są dla was najważniejsi, dlatego nie zapomnijcie o nich w dniu waszego święta. Tradycyjnie niemal na każdym weselu Młodzi składają swoim rodzicom podziękowania. Może to być przeczytany wiersz, mogą to być proste słowa, mogą być bukiety, kosze kwiatów, mogą być inne prezenty. Ważne jest, by były podziękowaniem wypływającym z głębi waszych serc, szczerym, gorącym, pełnym miłości. Bo każdy w tym szczególnym dniu powinien powiedzieć: Mam cudownych rodziców, bo przyjaciółmi moimi są... jak śpiewała Urszula Sipińska.  

Podziękowania dla gości

Bardzo miłym i słodkim zwyczajem staje się w ostatnich czasach przygotowywanie podarunków dla gości weselnych. Najczęściej w postaci słodkiego przysmaku (czekoladka, pralinka, migdał w cukrowej polewie), drobny upominek znajdzie każdy gość przy swoim nakryciu na stole biesiadnym. Niewielki gest wyrażający radość i podziękowanie za wspólne celebrowanie ślubu i weselne zabawy.  

Halina Wilusz    

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy