Reklama

Reklama

Chcesz spełnić marzenia, ćwicz realizm

Znasz popularne i modne przekonanie, że człowiek musi mieć wielkie marzenia? Niestety, ta zasada sprawdza się tylko w życiu ludzi aktywnych i realistów.

Realiści nazywają marzeniami swoje cele. Formułują je, a następnie zabierają się do ich realizacji. Praktycznie, przyziemnie i krok po kroku. Jeśli do nich należysz, marzenia będą w twoim życiu siłą napędową. Jeśli nie, będą raczej napędzać niezadowolenie z tego, co jest, i podsycać fałszywe nadzieje na przyszłość. Życie wśród iluzji najczęściej prowadzi do wielkich rozczarowań.

Reklama

Jak trenować realizm? Oto ćwiczenia na dobry początek:

- Oglądaj przez miesiąc wyłącznie reportaże (także na Planete, Discovery, National Geographic), zrezygnuj z seriali i filmów fabularnych. Obserwuj, jak często masz ochotę wyłączyć odbiornik z uczuciem "już nie mogę na to patrzeć".

- Opisz jednym zdaniem swoje marzenie. Napisz teraz w punktach: co musisz zrobić, żeby je osiągnąć? Jeśli to ci się udało, po prostu zrób to. Jesteś większą realistką, niż myślisz.

- Możliwe, że nie możesz wykonać ćwiczenia, bo realizacja twojego marzenia nie zależy od ciebie. Wówczas lepiej zmienić marzenie, a przynajmniej tracić mniej czasu na myślenie o nim. Najwyżej: kwadrans przed snem. A jeszcze lepiej tylko o nim śnić, bo takie marzenie to iluzja

(MJ)

Dowiedz się więcej na temat: marzenie | marzenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje