Reklama

Reklama

Czy to miłość?

Gdy go widzisz lub o nim myślisz, masz w brzuchu motyle. Uwielbiasz rozmowy z nim i jego pocałunki. Tak, tak, zakochałaś się. Ale po czym poznać, że to miłość, a nie chwilowe zauroczenie?

Chyba każdy uwielbia stan zakochania. Masz wtedy masę energii i czujesz się najszczęśliwszą osobą na świecie. Każda myśl o obiekcie twoich westchnień sprawia, że się uśmiechasz. Chcesz być jak najbliżej ukochanej osoby i nie możesz się nacieszyć jej obecnością. Z czasem pojawia się pytanie: czy to ten jedyny? Czy to już miłość, na którą czekałaś? Jak rozpoznać, że dany facet jest wart tego, by obdarzyć go tym najważniejszym uczuciem?

Niektórzy sądzą, że gdy się kocha, to po prostu wie się o tym. Niestety, nie zawsze jest to takie proste. Niemal każdemu zdarza się czasem ulokować uczucia w niewłaściwej osobie. Jak tego uniknąć?

Reklama

Nieomylna intuicja?

Przede wszystkim należy słuchać siebie i swojej intuicji. Kobiety mają tendencje do idealizowania swoich partnerów. Starają się nie zwracać uwagi na ich wady i przypisują im nieistniejące zalety. Lekceważą niepokojące sygnały, choć przeczucie podpowiada im, że powinny być bardziej ostrożne. Zdarzyło ci się to kiedyś? Porozmawiaj z przyjaciółką o swoim mężczyźnie. Poproś ją o szczerą opinię - to pomoże ci spojrzeć z dystansem na wasz związek. Przeszkadza ci, że twój facet nie zgadza się na partnerskie relacje i uważa, że "babskie" obowiązki należą do ciebie? Nie łudź się, że to się zmieni pod wpływem twojej miłości. Zastanów się, czy cechy partnera, które już dziś dla ciebie trudne, będą łatwiejsze do zaakceptowania za dziesięć lat.

Pamiętaj też, że to, co ty uważasz za wadę, dla kogoś innego może być zaletą. Najważniejsze jest, by odpowiednio się dobrać.

Bardzo istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy macie podobne priorytety. Inne podejście do dzieci nie ma znaczenia na początku związku, ale może stać się problemem, gdy zaczniecie mieć poważniejsze plany. W cementowaniu relacji pomocne są również wspólne pasje. Nie oznacza to, że on musi interesować się kinem europejskim, tak jak ty. Być może oboje lubicie wypady w góry lub długie dyskusje?

Najważniejszy test

Gdy jesteście świeżo zakochani, zachwycacie się każdym swoim gestem. Uwielbiacie się ze sobą bawić, seks jest fantastyczny. Dopiero z czasem, gdy poziom hormonów nieco opadnie, zaczynasz zwracać uwagę na te naprawdę istotne cechy partnera. Musisz wtedy odpowiedzieć sobie na pewne ważne pytania. Czy jesteście na siebie otwarci i wsłuchujecie się w swoje potrzeby? Czy potraficie rozwiązywać konflikty tak, że żadna ze stron nie czuje się pokrzywdzona? Czy potraficie rozmawiać ze sobą o swoich pragnieniach? Czy czujecie się ze sobą bezpiecznie? Jeśli na te pytania odpowiedziałaś twierdząco, jesteście na dobrej drodze, by zbudować szczęśliwy związek.

Paulina Zawadzka

www.tutej.pl
Dowiedz się więcej na temat: miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy