Reklama

Reklama

I ty możesz być dziewicą

Dziś już nie tylko faceci szukający żony otwarcie przyznają, że preferują dziewice, także dziewczyny nie wstydzą się mówić, że pierwszy raz wciąż mają przed sobą.

Jak wynika z badań, Polacy rozpoczynają współżycie mniej więcej osiągając pełnoletniość (kobiety średnio w wieku 19 lat, mężczyźni rok wcześniej), jednak według badań WHO co piąty piętnastolatek i co dziesiąta piętnastolatka mają już za sobą pierwszy raz. Przy czym, jak podkreślają seksuolodzy, zawsze było tak, że jedni zaczynali wcześnie a inni późno - pod tym względem niewiele się zmieniło.

Reklama

Znawcy tematu wyróżniają dwie przyczyny wstrzemięźliwości seksualnej. Pierwsza z nich to względy religijne. Życie w czystości, zachowanie dziewictwa wiąże się niewątpliwie z religią - kościół katolicki nie akceptuje życia przedmałżeńskiego i pozamałżeńskiego, wszelkiego rodzaju "związków na próbę".

Druga grupa to dziewczyny oczekujące na odpowiednią osobę, te, które nie chcą by ich pierwszy raz wiązał się z kimś przypadkowym. Psychologowie twierdzą, że kobiety przywiązują większą niż mężczyźni wagę do tego kiedy i z kim nastąpi inicjacja seksualna.

Moja żona dziewica

Za utratę dziewictwa przyjmuje się deflorację, ale czy dziewicą pozostaje nadal dziewczyna, która uprawiała seks oralny, by nie stracić błony dziewiczej? Z medycznego punktu widzenia jest nią, ale kiedy partner pyta o dziewictwo, to ma na myśli raczej to, czy dziewczyna miała jakiekolwiek kontakty seksualne. Z badań wynika jednak, że za dziewicę uznajemy, kobietę, która posiada błonę dziewiczą, choć prowadziła bujne życie erotyczne, a nie nazwalibyśmy w ten sposób kobiety zgwałconej.

Mężczyźni szukający kochanki preferują kobiety doświadczone, w poszukiwaniach kandydatki na żonę koncentrują się na tym, czy dziewczyna jest dziewicą.

Kiedyś wstrzemięźliwość seksualna przyszłej żony miała być gwarancją, że mąż będzie ojcem potomstwa narodzonego ze związku (pod warunkiem, że kobieta nie zdradziła go po ślubie...).

Dowiedz się więcej na temat: żona | dziewczyny | dziewczyna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje