Reklama

Reklama

Jakich mężczyzn preferują kobiety?

Priorytety kobiet w wyborze mężczyzn we współczesnej Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu zdecydowanie się zmieniły - płeć piękna zamiast siły i odwagi preferuje elegancję i bardziej atrakcyjny wygląd.

Niegdyś kobiety wybierały "krzepkich mężczyzn z silnymi genami dla uzyskania zdolnego do życia, odpornego potomstwa" - piszą brytyjscy badacze. "Jednakże znaczna poprawa, zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach, w sferze opieki medycznej doprowadziła do tego, że płeć piękna zaczęła znacznie mniej niepokoić się o zdrowie dzieci i wybiera mężczyzn delikatniejszych, o atrakcyjniejszej urodzie" - zaznaczają autorzy publikacji.

Subtelny i elegancki

"Uzyskane przez nas wyniki badań pozwalają zakładać, że im bardziej niezawodna i efektywna jest służba zdrowia, tym mniej popularni są mężczyźni muskularni, o masywnych szczękach" - deklaruje szefowa zespołu naukowego, Lisa De Brun. Według niej, "pozwala to na znalezienie wyjaśnienia, dlaczego obecnie kobiety przedkładają nad aktorów - bohaterów w typie Seana Connery'ego i Clarka Gable'a - Johnny'ego Deppa czy Orlando Blooma.

"W każdym razie takie preferencje są wyraźne u sześciu z dziesięciu kobiet Wielkiej Brytanii" - dodała De Brun.

Wyniki badań brytyjskich naukowców opublikowano w najnowszym numerze "Zapisek Królewskiego Towarzystwa Naukowego".

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: płeć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy