Reklama

Reklama

Nie daj się wykorzystywać

Sporo zmieniłabyś w jego zachowaniu, ale nie chcesz, by pomyślał, że coś mu narzucasz? Sprawdź, kiedy warto podjąć taką grę.

Chcesz być partnerką tolerancyjną, która akceptuje prawo do wolności ukochanego, ale kiedy trzeba, umie zaprotestować i nie pozwala wchodzić sobie na głowę? Podpowiemy ci, jak ustalić granice. Oto kilka sytuacji, kiedy należy pozwolić partnerowi na swobodę działania. Przeczytaj też, kiedy lepiej wyznaczyć nieprzekraczalną granicę.

Przy podziale obowiązków

Oboje tak samo jesteście odpowiedzialni za sprawy rodzinne. Nie pozwól więc, by partner traktował dom jak hotel. Jeśli tak właśnie robi, zażądaj podziału obowiązków!

• Nie zgadzaj się! Niedopuszczalne jest, byś po pracy sama zajmowała się dziećmi, gotowaniem, sprzątaniem, zakupami itp., podczas gdy on wraca do domu i... odpoczywa.

Reklama

• Na to pozwól. Jeśli partner na co dzień dzieli z tobą obowiązki, ale czasem chciałby mieć wieczór tylko dla siebie, pozwól mu na to, pod warunkiem jednak, że innego dnia ty też będziesz miała czas sama dla siebie.

Kiedy planujecie swój czas

Partnerzy na równi mają prawo do planowania, jak spędzą czas. Nie może być tak, że jedna osoba wymaga od drugiej podporządkowania się.

• Nie zgadzaj się! Partner po raz kolejny zakomunikował ci, że masz odwołać spotkanie z przyjaciółką, bo on umówił was na obiad do jego znajomych? Grzecznie, ale stanowczo odmów i zrealizuj swoje plany. DNa to pozwól. Czasem zdarza się, że on spontanicznie zaplanuje coś miłego bez pytania cię o zgodę i prosi, byś zmieniła swoje plany? W takiej sytuacji możesz ustąpić. 3Gdy on nie spełnia obietnic Ukochany zapewnia cię, że zrobi to, o co go prosisz, ale? zapomina. DNie zgadzaj się! Jeśli zdarza mu się to kilka razy w miesiącu, pora wyciągnąć konsekwencje i przestać tolerować jego "zapominalstwo". DNa to pozwól. Kiedy jednak są to sporadyczne wypadki, nie warto kruszyć kopii. Przecież coś takiego może zdarzyć się nawet? tobie.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje