Reklama

Reklama

Sekrety mowy kobiecego ciała

Komunikujemy się ze sobą na wiele różnych sposobów. Najczęściej jest to zwykła rozmowa twarzą w twarz lub rozmowa przez telefon.

Jednak wiele możemy powiedzieć o sobie nie używając ani jednego słowa...

Reklama

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasza sylwetka, sposób poruszania się, uśmiech, a nawet to, w jakiej jesteśmy odległości od naszego rozmówcy, są tak ważne. Zazwyczaj wspomina się o tym przy okazji rozmów kwalifikacyjnych, kiedy staramy się o pracę czy o praktyki. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych sekretach mowy ciała...

Zdziwisz się, jak niezbędna w codziennym życiu może okazać się znajomość pewnych zachowań! Zasada "im bliżej rozmówcy, tym lepiej" nie zawsze się sprawdza. To oczywiste, że oficjalne kontakty zmuszają do dystansu. Co jednak w kontaktach bliskich, choć nie tych najbliższych? Najlepszy jest kontakt na wyciągnięcie ręki. Kiedy jesteś wyprostowana, ludzie postrzegają cię jako osobę, która jest w doskonałym nastroju, zadowolona z siebie i ze swoich życiowych osiągnięć. A z taką osobą wręcz chce się rozmawiać! Kiedy nie dbasz o swoją sylwetkę, garbisz się, chowasz głowę w ramiona, inni postrzegają cię jako osobę skrytą, nieśmiałą.

Szalenie istotne jeśli chodzi o kobiety jest także eksponowanie szyi. Jej odsłonięcie doda ci delikatności i zmysłowości. Może warto tej zimy zrezygnować z ciepłego golfu na rzecz sweterka, który odsłania nieco więcej? Pięknie wyeksponowana szyja jest także zaproszeniem do flirtu.

Co z pocałunkami? To przyjemny sposób witania i żegnania się, ale nie zawsze wskazany. Warto pamiętać, że w niektórych sytuacjach całusy mogą być odebrane jako natarczywość.

Ważne jest także to, żeby zapanować nad mimiką. Oczy możesz podkreślać tuszem lub kredką, ale niezwykle istotne jest także to, gdzie kierujesz swój wzrok. Nie unikaj kontaktu wzrokowego. Może i czasem bywa to trochę krępujące, ale uwierz, że warto. Skupienie wzroku na oczach rozmówcy jest dla niego znakiem, że go słuchasz i jesteś otwarta. Uśmiechaj się tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja. I zawsze szczerze, bo tylko wtedy uśmiechać się będą także twoje oczy. Jeśli podniesiesz brodę wysoko, sprawisz wrażenie osoby nieprzystępnej.

Dłonie - nie gestykuluj za dużo, bo wydasz się roztrzepana, jednak brak gestów to oznaka sztywniactwa.

Jak widać, na to, jak odbierają nas inni ludzie, ma wpływ bardzo dużo rzeczy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że oczy czy ręce mogą powiedzieć tak dużo o nas samych. Warto poznać mowę naszego ciała, a wtedy być może w wielu sytuacjach unikniemy niepotrzebnego stresu.

Dowiedz się więcej na temat: oczy | mowy | Twarzą w twarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje