Reklama

Reklama

Szczęście w zasięgu ręki

Zastanawiałaś się, jaki jest twój cel w życiu, jak twoje życie powinno wyglądać, po co jesteś na świecie? A przyjęłabyś do wiadomości, że twoim celem jest radować się życiem, być w nim szczęśliwą?

Myślisz, że to brzmi zbyt egoistycznie? Uwierz, że będąc szczęśliwą osobą możesz roztaczać wokół siebie aurę szczęścia. Szczęścia, które obejmuje aspekty fizyczny, emocjonalny i psychologiczny twojej osobowości.

Czy jest prosty sposób na poprawienie jakości życia w tych trzech rejonach tak, by w rezultacie być szczęśliwą?

Szanuj swe ciało i otoczenie

Otoczenie to środowisko, w którym żyjesz, pracujesz, odpoczywasz, realizujesz się. Jest odbiciem samej ciebie. Zadbaj, by twoje miejsce pracy nosiło ślady osób i rzeczy, które są ci drogie (zdjęcia najbliższych, kwiaty, dekoracje) i pozytywnie wpływają na ciebie za każdym razem, gdy na nie spojrzysz. Równocześnie dbaj o schludność i czystość tych miejsc, pozwól, by pozytywna energia, jaka się z nich wyzwala, ogarniała ciebie.

Reklama

Opiekuj się swoim ciałem, odpowiednio się odżywiaj i dbaj o jego rozwój fizyczny. Niech stanie się to częścią codziennego rozkładu dnia. Aktywność może przybierać różne formy - wejście po schodach zamiast skorzystania z windy, szybszy spacer do pracy czy zabawa z dziećmi w ogrodzie. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze wyniki w tej dziedzinie osiąga się, gdy aktywność dzieli się z najbliższymi i przyjaciółmi.

Dbaj o swe uczucia

Twoje uczucia są częścią twojej osoby, musisz je rozpoznać i sobie uświadomić. Nie oznacza to ukrycie czy wyparcie negatywnych emocji, które im dłużej skrywamy, tym bardziej są toksyczne i groźne. Należy je sobie uświadomić i od nich się uwolnić.

Oznacza to robienie rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze - spotkanie z przyjaciółmi, taniec, wyjście do kina, szczera rozmowa z partnerem czy uraczenie się ulubionymi lodami czekoladowymi. Pozwól sobie na drobne szaleństwo, nie licz skrupulatnie pieniędzy, czasu czy kalorii. Uczyń to bez poczucia winy, wiedząc, że przyniesie to długofalowe pozytywne skutki dla twej osobowości, która otworzy się na innych z miłością i szacunkiem.

Połącz się ze swą wewnętrzną istotą

Niejednokrotnie słyszymy o kobiecej intuicji, ale co to właściwie jest i w jaki sposób może uczynić cię szczęśliwą? To taki wewnętrzny głos, który w ważnych decyzyjnych chwilach podpowiada: "weź tę pracę", "nie spotykaj się z tym człowiekiem", "skręć w tę przecznicę". Dzięki intuicji oszczędzasz czas, a niekiedy nawet ratujesz życie. Niestety współczesny pęd życia nie sprzyja rozwojowi intuicji; z czasem tracimy ją.

W jaki sposób możemy połączyć się z duszą? Są różne sposoby, dla jednych odpowiednie, dla innych nie - medytacja, modlitwa, relaks. W zasadzie każdy sposób, który wycisza nasz umysł i otwiera nas na wewnętrzny głos, jest dobry.

Skoncentrowanie się na trzech aspektach osobowości - fizycznej, emocjonalnej i duchowej - pozwoli ci wyglądać i czuć się lepiej, być zdrowszą i szczęśliwą. Więc nie odmawiaj sobie tego pudełeczka słodkich czekoladek. Nie zapomnij jednak potem o dłuższym spacerze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szczęście

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje