Dwa popularne sposoby na korektę brwi

Brwi stanowią element twarzy, który nadaje jej charakteru. Ich koloryzacja pozwala uwydatnić naturalne piękno, dlatego przyjrzyjmy się dwóm popularnym sposobom: hennie i makijażowi permanentnemu.

Nieidealne naturalne brwi

Brwi niektórych osób są gęste i wyraziste, innych -  delikatne i niemal niewidoczne. Mają różnorodne kolory i grubość, a także mogą układać się na kilka sposobów: w równe linie, lekkie łuki czy nieregularny sposób.

Niestety, nie każdy z nas jest zadowolony z ich wyglądu. Z tego względu powstał cały szereg sposobów, które pozwalają na ich dostosowanie do wymarzonego wyglądu. Dzięki temu mogą korzystnie wpłynąć na wygląd twarzy i nadać jej zupełnie nowego wyrazu.

Henna - klasyczna metoda koloryzacji i modelowania

Henna to jeden z najstarszych, naturalnych środków koloryzujących, wykorzystywany do barwienia skóry i włosów, w szczególności brwi. Zabieg nakładanie henny na brwi jest jednym z najczęściej wykorzystywanych, aby w szybki, łatwy i naturalny sposób poprawić ich wygląd.

Jak mówi ekspert marki NobleLashes: - Henna brwi to prosty zabieg, jednak wymaga odpowiedniego przeszkolenia, aby był bezpieczny, a jego efekty spełniały oczekiwania klientek. Wykorzystuje się tu głównie naturalną hennę pudrową, która barwi skórę i włoski, lub klasyczne farbki barwiące włoski. Największa zaleta zabiegu to szybkość wykonania, a także możliwość jednoczesnego wykonania modelowania. Dzięki odpowiedniemu nałożeniu barwnika na brwi zostają one wyraziście podkreślone, a także można nadać im pożądany kształt. Dodatkowym plusem jest możliwość uzyskania konkretnego odcienia brwi.

Jak zatem odbywa się farbowanie brwi henną? Zaczyna się od zabezpieczenia skóry w okolicach brwi tłustym kremem lub wazeliną, w celu uniknięcia niewłaściwego farbowania tej części twarzy. Następnie na brwi nakładana jest rozrobiona henna, która pozostaje tam około pięciu - dziesięciu minut. Po tym czasie należy zmyć preparat za pomocą wacika kosmetycznego z ciepłą wodą. Na koniec pozostaje ich regulacja, dzięki czemu uzyskuje się pełen efekt.

Brwi zabarwione henną będą miały tym ciemniejszy kolor, im dłużej barwnik znajdował się na włoskach, co daje możliwość uzyskania pożądanego tonu, dopasowanego do koloru włosów i rzęs. Ostateczny efekt farbowania utrzymuje się około dwóch tygodni. Pozwala uniknąć codziennego modelowania i koloryzacji kredkami.

Microblading - makijaż permanentny

Dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne poprawianie wyglądu brwi, a cenią sobie prawdziwą trwałość, idealnym rozwiązaniem może być microblading, czyli makijaż permanentny brwi. Sprawdzi się on także w przypadku osób, które utraciły naturalne brwi z powodu wypadku lub choroby, czy też posiadają je asymetrycznie ułożone.

Microblading polega na dorysowaniu z pomocą specjalnego pigmentu włosków na skórze. Cały zabieg przeprowadzany w salonie kosmetycznym po wykonaniu znieczulenia miejscowego. Zaczyna się od wyznaczenia pożądanego zarysu brwi, a następnie delikatnego, płytkiego nacięcia naskórka w celu wyznaczenia linii włosków. Następnie wpuszczany jest tam pigment, który dobierany jest do karnacji klientki.

Proces gojenia niewielkich nacięć trwa około tygodnia. Po tym czasie znika opuchlizna, a drobne ranki się goją. Wyrównuje się także koloryt brwi, dzięki czemu pigment zaczyna imitować naturalne włoski. Taki efekt utrzymuje się od roku do nawet dwóch lat.

Zdarza się, że zabieg należy powtórzyć po upływie około czterech - do ośmiu tygodni. Wynika to z faktu stabilizacji pigmentu w skórze i uwidocznienia wszystkich ewentualnych niedociągnięć. Poprawki mają na celu dodatkowe zagęszczenie brwi, ich wymodelowanie i pogłębienie koloru, by były one w pełni satysfakcjonujące dla klientki.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje