Reklama

Reklama

Jak będziemy trenować w 2017 roku?

Miłośnikom aktywnego stylu życia nie wystarczą już tylko wizyty na siłowni. Toteż kluby fitness z roku na rok poszerzają swoją ofertę o coraz to nowe formy aktywności, eksperci już wskazują, co może być modne w 2017 roku.

Ostatnie lata to prawdziwy bum w branży fitness. Coraz trudniej nam znaleźć wymówkę, aby nie ćwiczyć, bo oferta klubów fitness z roku na rok staje się coraz bogatsza. Podczas gdy coraz więcej osób odkrywa korzyści, ale i urok aktywnego stylu życia, branża fitness stara się to zainteresowanie cały czas podtrzymywać.

Domem wszelkich innowacji na rynku fitness są Stany Zjednoczone, to tam rodzą się wszelkie trendy i nowinki - co zatem urozmaici nasz codzienny trening w 2017 roku?

Reklama

Jednym z trendów, który jest już obecny na rynku, ale w nadchodzącym roku jedynie zyska na popularności jest trening funkcjonalny. Dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie również trening TRX, w którym wykorzystuje się masę ciała i grawitację, aby stworzyć opór podczas ćwiczeń. Wykonuje się go w zawieszeniu, przy użyciu lin i pasów. TRX poprawia równowagę mięśni, stabilność stawów, dając mobilność i wzmacniając mięśnie brzucha. Poprawia również postawę i zapobiega obrażeniom, a w połączeniu w jogą pozwala także na najbardziej efektywne rozciągnięcie mięśni ciała.

2017 rok to również czas, aby odkurzyć stare kasety z ćwiczeniami Jane Fondy, eksperci zapowiadają wielki powrót aerobiku. Zajęcia łączące w sobie elementy tańca i aerobiku, będą przeżywały swój renesans. Czego zapowiedzią jest rosnąca oferta zajęć, które przemycają elementy taneczne, np. baletowe, na sale fitness.

Swoje pięć minut będą również miały zajęcia na świeżym powietrzu typu boot camp. Choć dla zaprawionych w boju, nie jest to nowość, eksperci wskazują na dużą popularność treningów na świeżym powietrzu. Nawet jeśli nie przemawia do nas trening w stylu rekrutów amerykańskiej armii, warto zlokalizować najbliższy park i skorzystać z jego infrastruktury - schody, ławki, a nawet drabinki dla dzieci - to wszystko pomoże nam urozmaicić trening.

Dla bardziej zaprawionych amatorów aktywności fizycznej, w wydaniu nieco bardziej ekstremalnym, mogą pojawić się również zajęcia z parkuru. To również jedna z form aktywności, która może pojawić się w zestawieniu najmodniejszych treningów nadchodzącego roku. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy