Reklama

Reklama

Jak dbać o skórę, aby jak najdłużej zachowała swoje piękno?

Mając 20-25 lat zazwyczaj nie myślimy o starzeniu i ciężko nam wyobrazić siebie za kilka czy kilkanaście lat. W zasadzie trudno się temu dziwić, młoda skóra z reguły jest gładka, jędrna i rozświetlona. Czy jednak tak będzie zawsze? Niestety nie. Już po 25 roku życia większość z nas może zauważyć u siebie pierwsze oznaki starzenia. Do tego dochodzą różnego rodzaju niedoskonałości, które mogą wystąpić niemal u każdego. Jak sobie z tym poradzić?

Internet i prasa pełne są komentarzy i porad dotyczących tego, co powinniśmy robić i czego unikać, jeżeli zależy nam na zachowaniu młodego wyglądu na dłużej. Jak zatem znaleźć odpowiednie rozwiązania? Z pewnością warto zdecydować się na te naturalne i proste!

Po pierwsze: oczyszczanie!

Staranny wieczorny demakijaż, to nasz powszechny kobiecy obowiązek od momentu kiedy  zaczynamy używać kosmetyków i malować się. Przy stosowaniu różnych preparatów do demakijażu należy również pamiętać, że niektóre z nich mogą również trochę wysuszać skórę. To dodatkowy powód do przestrzegania zasady numer dwa.

Reklama

Po drugie: nawilżanie!

Nie od dziś wiadomo, że na suchej skórze szybciej pojawiają się oznaki starzenia. Są one również bardziej widoczne, dlatego pierwszym krokiem w walce o piękną skórę powinno być jej odpowiednie nawilżenie. Najlepiej zdecydować się na krem, którego głównym zadaniem jest właśnie nawilżanie. Oczywiście możemy też pomyśleć o zastosowaniu kosmetyków z zawartością aktywniejszych składników, ale dopiero w drugiej kolejności.

Po trzecie: zwalczaj problemy swojej skóry!

Trądzik u osób dorosłych, przebarwienia, zaczerwienienia, blizny - większość z nas doświadczyła lub doświadczy choćby jednego z tych problemów. U części osób, aby je zwalczyć wystarczą odpowiednie kosmetyki. Nie należycie do tej grupy szczęśliwców? Nic straconego - i tak możecie pozbyć się niedoskonałości.  - Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja lekarska w gabinecie medycyny estetycznej i poddanie się dokładnej analizie stanu skóry, którą umożliwia m.in. aparat VISIA. Pomoże to ustalić problemy skóry i zaplanować odpowiednie leczenie - mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle. Pamiętajcie, że warto również zadbać o ogólną kondycję skóry, jej koloryt i elastyczność.  - Jeżeli pacjent nie korzystał wcześniej z medycyny estetycznej, dobrym pierwszym zabiegiem może być PRX-T33. Jest to zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera - biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę - wyjaśnia dr Kuźmińska.

Po czwarte: dbaj o siebie!

Ostatnia zasada wydaje się dosyć prosta, ale czy na pewno tak jest?  - W młodym wieku wydaje nam się, że nie szkodzimy skórze. Niestety najczęściej jest to błędne wrażenie. Skóra wtedy po prostu łatwiej się regeneruje, stąd też nie widać na niej wyraźnych śladów spowodowanych paleniem papierosów, pomijaniem demakijażu czy nieprzespanymi nocami - dodaje dr Kuźmińska z Instytutu Yonelle. Różnicę zobaczymy dopiero po latach, kiedy na skórze zaczną pojawiać się coraz bardziej widoczne zmarszczki i kiedy zaczniemy wyglądać po prostu starzej niż rówieśniczki. Dlatego warto zastanowić się nad swoimi nawykami już teraz, kiedy mamy dużą szansę pozytywnie wpłynąć na stan skóry w przyszłości!

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje