Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Cienie pod oczami, czyli nieestetyczne zasinienia, spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Mogą być objawem choroby np. anemii, ale zazwyczaj są oznaką przemęczenia, złej diety lub niewystarczającej ilości snu. Niektóre osoby mają jednak większe skłonności do cieni. Przespana noc i lepsza pielęgnacja nie wystarczają, by pozbyć się ich na dłużej. Jak z nimi walczyć?

Dobry korektor pomoże zamaskować uporczywe cienie
Dobry korektor pomoże zamaskować uporczywe cienie123RF/PICSEL

Cienie pod oczami pojawiają się zazwyczaj, gdy jesteśmy zmęczeni, odwodnieni, a organizm nie ma czasu na regenerację, Bywają jednak także oznaką anemii, alergii, a nawet problemów z nerkami lub tarczycą. Pierwszym krokiem powinna być więc obserwacja stanu skóry pod oczami - jeśli cienie pojawiają się od czasu do czasu, to prawdopodobnie wystarczy większa ilość snu, masaż i właściwa pielęgnacja. Jeśli jednak są już z nami od dłuższego czasu, to warto zbadać poziom żelaza i magnezu w organizmie i skonsultować się z lekarzem. 

Cienie pod oczami są nieestetyczne, dodają lat i przyspieszają proces starzenia, więc warto rozprawić się z nimi raz na zawsze.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Chłodny kompres lub kostki lodu

Naturalne kosmetyki

Osoby ze skłonnościami do obrzęków i cieni powinny wprowadzić do codziennej pielęgnacji naturalne oleje np. z wiesiołka oraz ze słodkich migdałów. Są one bogate w wiele składników odżywczych, które stosowane regularnie pomagają usunąć uporczywe cienie.

W pielęgnacji skóry skłonnej do cieni świetnie sprawdzą się także hydrolaty. By zrobić domowy płyn do pielęgnacji, wystarczy woda destylowana i płatki róż. Domowy hydrolat działa jak tonik - odświeża, koi, działa przeciwzapalnie i odmładzająco - świetnie rozjaśnia także cienie.

Kremy z witaminą C i K

W zwalczaniu uciążliwych cieni pod oczami ogromne znaczenie ma profesjonalna pielęgnacja. Najskuteczniej działają, obkurczające naczynka i rozjaśniające skórę, kremy na bazie witaminy C i K, kofeiny i takich składników jak arnika, świetlik czy miłorząb. Po nałożeniu kosmetyku warto wykonać lekki masaż, który usprawni przepływ limfy, przyspieszy zanikanie obrzęków i rozjaśni skórę pod oczami. 

Jak ukryć cienie pod oczami?

Właściwie dobrany korektor

Zapobieganie i likwidacja cieni pod oczami to oczywiście podstawa, ale spore znaczenie ma także dobry kamuflaż. Tutaj z pomocą przyjdzie właściwie dobrany korektor pod oczy. Zasinienia i cienie najskuteczniej maskują odcienie morelowe i łososiowe, a korektor nie może być zbyt jasny - wystarczy, by był o jeden lub dwa tony jaśniejszy od skóry. Najlepiej sprawdzi się także kosmetyk mocno płynny.

Zabiegi na cienie pod oczami

Jeśli cienie pod oczami nie są efektem przemęczenia, złej diety lub zarwanych nocy, ale są z nami od dłuższego czasu, to warto rozpatrzyć odwiedziny w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Do najskuteczniejszych należą zabiegi mezoterapii igłowej lub mikroigłowej oraz iniekcja kwasu hialuronowego. Dobrym wyborem jest także karboksyterapia, która dotleni skórę, rozjaśni ją i usprawni krążenie.

"Przychodzi baba do lekarza": Witaminy można przedawkować. Jak mądrze je zażywać?Polsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas