Reklama

Reklama

Kręcone czy proste?

Dobierz odżywkę do włosów.

Lokówki do włosów, prostownice, karbownice i suszarki. To przyrządy, które mogą nam pomóc w zmianie wyglądu. Bo często bywa tak, że panie, które z natury mają proste włosy, marzą o lokach. I odwrotnie, panie którym włosy się kręcą, poświęcają wiele czasu na ich prostowanie.

Kosmetyki

By fryzura się układała, należy sięgnąć po specjalistyczne preparaty do włosów. Są dostępne w drogeriach. Kremowe fluidy przeznaczone do włosów prostych sprawiają, że szybciej uzyskamy pożądany efekt. Najczęściej prostujemy loki naciągając wilgotne włosy na szczotkę i suszymy je suszarką.

Reklama

Na podobnej zasadzie, tylko silniej, działa prostownica. Potrafi jednak spalić włosy. Dlatego stosujmy fluidy. Są tłuste, zawierają oleje roślinne np. z awokado czy jojoby. W ich skład wchodzą też witaminy A, E i F oraz prowitamina B5, które wzmacniają włosy od wewnątrz. Fluidy do fryzur prostych nanosimy na całą długość włosa. Potem przystępujemy do prostowania.

Panie, które cieszą się ze swoich loków i chciałyby dodać im sprężystości, powinny sięgnąć po szampony, spraye, pianki do włosów kręconych. Kosmetyki te działają zarówno wtedy, kiedy skręt jest naturalny, jak i wówczas, gdy chcemy uzyskać loki susząc włosy na wałkach lub lokówką.

Spray zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą. Pobudza loki, przywracając im witalność i połysk. Nadaje im trwałość.

Suszarka

Dzięki końcówkom może pełnić funkcję zarówno prostownicy, jak i lokówki. Powinna mieć także koncentrator, który pozwala na skierowanie strumienia ciepłego powietrza w jedno miejsce.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki | loki | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy