Nowoczesne podkłady mają odmładzającą moc
Cera gładka, promienna, wypoczęta. Dla fluidów nie ma rzeczy niemożliwych.
Wiele z nas martwi się, że upływający czas zostawia na naszej twarzy coraz więcej zmarszczek. Ale to nie tylko one dodają nam lat. Popękane naczynka, cienie, przebarwienia sprawiają, że wyglądamy na zmęczone, smutne i... starsze. Z pomocą przyjdą nowoczesne podkłady.
Co one w sobie mają
Fluidy w płynie zawierają składniki, które radzą sobie z mankamentami cery, np. cząsteczki rozświetlające odbijają światło, optycznie spłycając zmarszczki. Tzw. mikrogąbeczki matowią i wygładzają cerę, specjalne pigmenty zaś kryją przebarwienia. Aktywne substancje - te same, które stosowane są też w kremach, czyli kwas hialuronowy, retinol i witaminy - nawilżają, wzmacniają cienkie naczynka krwionośne, walczą z przebarwieniami. Filtry UV chronią przed fotostarzeniem skóry.
Fluidy w sztyfcie łączą w sobie kilka zalet: nadają cerze jednolity kolor i dobrze matowią cerę. Nie wymagają użycia pudru. Są niezwykle wygodne w użyciu. Doskonale sprawdzą się w podróży lub do szybkiej poprawy makijażu w ciągu dnia.
Jak znaleźć kosmetyk najlepszy dla siebie
Kolor idealnie zgrany z cerą to podstawa wyboru. Nie powinien być ani zbyt jasny, ani za ciemny. Koniecznie testuj go przy dziennym świetle, a jeśli nie ma takich warunków w sklepie, proś o testery. Podkład nanieś opuszkiem palca na dolną część policzka, przeciągając na szyję. Nie sprawdzaj koloru na dłoni ̵ to mało wiarygdna próba.
Potrzeby cery - to na nie powinien odpowiadać dobry fluid. Do skóry suchej, wybieraj nawilżający, do mieszanej matujący. Przebarwienia zatuszuje kosmetyk kryjący. Gdy chcesz dodać cerze blasku i ukryć zmarszczki, sięgnij po fluid rozświetlający i liftingujący.
Sztuka nakładania
Przed użyciem podkładu posmaruj twarz kremem na dzień. Możesz użyć też specjalnej bazy, która, w zależności od twoich potrzeb, wygładzi, rozświetli lub zmatowi cerę i sprawi, że podkład będzie wyglądał nieskazitelnie przez wiele godzin. Niedoskonałości, np. pajączki i przebarwienia pomogą ukryć bazy kolorowe (np. zielona dla cery naczynkowej). Z kosmetyków tych możesz zrezygnować, gdy używasz preparatów łączących zalety podkładu i kremu (kremy BB) lub podkładu i korektota (kremy CC).
Palce, gąbka czy pędzelek? Wszystkie techniki są dozwolone. Podkład nanoś więc tak, jak lubisz. Jeśli wolisz robić to opuszkami, wcześniej je ogrzej (np. pocierając o siebie). Dzięki temu kosmetyk lepiej stopi się z cerą. Gdy stawiasz na gąbkę, sięgnij po tę w kształcie klina. Wąziutkie fragmenty pomogą dobrze nakładać podkład w okolicach nosa i oczu. Pędzelek wybieraj płaski, bo tylko taki dobrze rozprowadzi kosmetyk.
Kierunek ma znaczenie. Nanoszenie podkładu zaczynaj od środka twarzy (nosa, brody, centralnej partii czoła). Ruchy kieruj na zewnątrz. Nie pomijaj szyi.
Ewa Hawrylik