Reklama

Reklama

O czym powinniśmy pamiętać po zabiegach medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się powoli częścią naszej codzienności. Nieważne czy już z nich korzystasz czy dopiero zamierzasz odwiedzić gabinet – w obu przypadkach powinnaś wiedzieć, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. O to jak dbać o skórę, aby efekty wizyty utrzymały się jak najdłużej, pytamy dr. Krzysztofa Ziemlewskiego z Kliniki Ziemlewski.

Niemal wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, nieważne czy są to zabiegi laserowe, mezoterapia czy peelingi, mniej lub bardziej uszkadzają skórę. Jest to po prostu pierwszy etap oddziaływania, który w rezultacie ma prowadzić do poprawienia jej kondycji. Jak objawia się to uszkodzenie?

- Skóra bardzo często bywa zaczerwieniona, podrażniona, obrzęknięta i zasiniona. Może jej towarzyszyć również uczucie pieczenia, ściągnięcia czy nawet ból. Właśnie dlatego w tym okresie wymaga ona szczególnej uwagi i troskliwej pielęgnacji - tłumaczy dr Krzysztof Ziemlewski z Kliniki Ziemlewski w Warszawie.

Reklama

Najważniejsze zalecenia

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która może znacznie przyspieszyć okres rekonwalescencji po zabiegu.

- Najczęściej konieczne jest stosowanie ochrony w postaci kremów z wysokim filtrem w okresie letnim lub chroniących przed mrozem zimą. Należy też pamiętać o unikaniu  basenu, sauny czy ekspozycji słonecznych do momentu wygojenia się skóry - wyjaśnia dr Ziemlewski. Przy pozostałych zaleceniach trzeba wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanego zabiegu i indywidualny stan skóry pacjenta. Po wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej skóra każdego z nas reaguje inaczej. U jednych osób pojawia się tylko delikatne podrażnienie, u innych zaś intensywne zaczerwienienie, pieczenie i stan zapalny. Poza podstawową pielęgnacją warto, np. na noc stosować kremy silnie regenerujące i antybakteryjne, które przyśpieszą proces gojenia i ochronią zranioną skórę. W zależności od rodzaju zabiegu jakiemu się poddaliśmy i stopnia uszkodzenia naskórka częstotliwość stosowania preparatów i ich skład będzie się od siebie i różnił - dodaje dr Ziemlewski.

Pielęgnacja domowa

Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszej skóry po zabiegu, oprócz stosowania się do podstawowych zaleceń, jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Część z nas nie do końca zdaje sobie sprawę, że okres po zabiegu jest dla skóry naprawdę trudny i wymaga stosowania specjalnych preparatów. Zastanawiacie się, dlaczego nie mogą to być kremy, których używacie na co dzień?

- Zwykłe kosmetyki mogą powodować uczulenia i dodatkowo podrażniać skórę, wydłużając tym samym proces gojenia. Natomiast dobrze dobrane kosmeceutyki działają przeciwzapalnie i przyśpieszają regenerację naskórka. Łagodzą też podrażnienia, zmniejszają zaczerwienienie oraz nawilżają, tworząc tym samym opatrunek dla skóry - wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiednich kosmeceutyków? Na pewno warto zwrócić uwagę na skład preparatu - szukajmy składników takich jak: kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminy A, C, E, KK, PP, Alantoina, D-pantenol, gliceryna, wyciągi roślinne oraz wody termalne. Wysoka jakość składników charakteryzuje m.in. linię kosmeceutyków Teoxane. Produkty te wyróżniają się innowacyjnym składem, pozbawionym parabenów czy fenoksyetanolu, dbałością o maksymalną tolerancję skóry sprawdzoną pod ścisłą kontrolą dermatologiczną oraz jakością wykonania. Dużą zaletą jest również dostępność szerokiej gamy produktów - możemy dzięki temu skomponować idealnie dobraną pielęgnację na dzień i na noc, zarówno po zabiegach, jak i później, na co dzień.

- Kosmeceutyki, które zazwyczaj polecam pacjentom to te, które dostępne są w aptekach bądź gabinetach medycyny estetycznej. Są to sprawdzone produkty, które nie powodują podrażnień, uczuleń i zaczerwienienia skóry. Stosowane bezpośrednio po zabiegach powodują złagodzenie objawów, zmniejszenie bólu i zabezpieczenie skór, a w późniejszym etapie przedłużenie i wzmocnienie efektów zabiegu - mówi dr Ziemlewski

Dobrze dobrane kosmeceutyki warto stosować nie tylko w przypadku różnych problemów skórnych czy tylko w okresie rekonwalescensji po zabiegach medycyny estetycznej. Są to produkty, które doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji pozwalając uzyskać zdrową skórę oraz spotęgować i przedłużyć efekt wykonywanych zabiegów.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje