Reklama

Odmierz na dwa palce i nałóż na twarz. Tak unikniesz przykrych dolegliwości

Wiosną, kiedy słonecznych dni jest znacznie więcej niż jesienią czy zimą, warto zaopatrzyć się w krem do twarzy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Mimo że zaleca się stosowanie tego typu kosmetyków przez cały rok, to od kwietnia do października powinny być wręcz obowiązkowe. Jak prawidłowo nakładać krem z filtrem, aby spełniał swoje zadanie?

Dlaczego stosowanie produktów przeciwsłonecznych jest konieczne?

Dermatolodzy oraz kosmetolodzy już od wielu lat namawiają, aby codzienne smarowanie twarzy kremem z filtrem stało się rutyną. Chociaż jesienią i zimą słońca w Polsce mamy jak na lekarstwo, nawet wtedy narażeni jesteśmy na negatywne dla zdrowia promieniowanie. Tylko odpowiednia pielęgnacja oraz aplikowanie kremów z SPF pomoże uniknąć fotostarzenia, nowotworów skóry czy szpecących przebarwień. Chociaż w dzisiejszych czasach świadomość w tym temacie jest znacznie lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu, niektóre kobiety oraz mężczyźni nadal nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. 

Reklama

Głównym zadaniem kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest ochrona skóry przed negatywnym działaniem promieniowania UVA i UVB.

Promieniowanie UVB występuje w okresie letnim, skutkuje wytwarzaniem melaniny, która nadaje skórze opaleniznę. Może skutkować poparzeniami i alergiami skórnymi. Z kolei na promieniowanie UVA narażeni jesteśmy przez cały rok, nawet podczas zachmurzenia i deszczu. Grozi przebawieniami skórnymi, szybszym starzeniem się skóry oraz zmianami nowotworowymi.

Czytaj również: Opalanie - tak czy nie? Fakty i mity dotyczące opalania

Jaki krem z SPF wybrać?

Zanim podamy instrukcję prawidłowego nakładania kremu z filtrem, wcześniej wyjaśnimy jaki krem będzie najlepszym wyborem. Oczywiście dobrze dostosować go do rodzaju cery - w przypadku skóry mieszanej i tłustej musi mieć lekką konsystencję i matowe wykończenie, tak aby nie ważył się pod makijażem i nie świecił, a jeśli chodzi o skórę suchą -  powinien być bardziej treściwy, nawilżający. 

Na szczęście coraz więcej producentów stosuje nowe, zaawansowane formuły, które nie bielą i nie pozostawiają nieprzyjemnego, lepkiego filmu. Oczywiście najlepiej wybrać produkt w możliwie jak najwyższą ochroną - SPF 50. Szczególnie polecane są naturalne, mineralne kosmetyki przeciwsłoneczne. Gdy już będzie mieć swój idealnie dopasowany do potrzeb krem z SPF, warto wiedzieć w jaki sposób prawidłowo do nakładać.

Przeczytaj również: Maść nagietkowa i jej właściwości. Ma zbawienny wpływ na skórę

Jak prawidłowo nakładać krem z SPF na twarz?

Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB należy też wiedzieć ile produktu nałożyć oraz w jaki sposób.

Podaje się, że powinno być to dokładnie 2 mg produktu na każdy 1 centymetr kwadratowy skóry. W przybliżeniu odpowiednią ilość można łatwo odmierzyć metodą na dwa palce - nakładając na środkowy oraz wskazujący po wewnętrznej stronie dłoni. Ilość produktu będzie się między sobą różnić, ze względu na konsystencję czy też aplikator. Każdy z nas ma również zupełnie inną długość palców. Mimo wszystko to dość miarodajna i szybka metoda, która pomaga zobrazować, jaka ilość kremu z filtrem skutecznie ochroni skórę przed promieniowaniem UV.

Krem z filtrem należy nakładać zarówno na twarz oraz szyję oraz dokładnie wmasowywać, aż nie będzie widoczny na twarzy. Następnie warto odczekać chwilę, aby produkt dobre się wchłoną i wówczas można wykonać makijaż. Pod SPF można też nałożyć ulubiony krem nawilżający na dzień.

Przeczytaj też: Nie tylko nowotwory - negatywne skutki opalania się

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krem z filtrem | ochrona przeciwsłoneczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy