Reklama

Reklama

Pielęgnacja okolic oczu

Oczy wymagają wyjątkowo delikatnej, a zarazem intensywnej i regularnej pielęgnacji. Bardzo istotną kwestią jest dokładny codzienny demakijaż, który można wykonać najlepiej przy pomocy tzw. wód micelarnych lub płynów o dwufazowej strukturze.

Produkty te nie tylko myją, ale i pielęgnują skórę wokół oczu. Kremy do codziennej pielęgnacji powinny być stosowane dwa razy dziennie. Dobiera się je w zależności od wieku i kondycji skóry, można tu wymienić preparaty liftingujące, nawilżające, odżywcze etc.

Aby połączyć ww. działania i uzyskać możliwie najszybszy efekt, można dodatkowo zastosować płatki pod oczy lub inną formę maseczki. Wyjątkowo skuteczną formułę posiadają płatki Esthederm: głęboko regenerują i błyskawicznie liftingują wrażliwą okolicę oczu. Dzięki dużej zawartości kofeiny zmniejszają worki i cienie pod oczami. Stosuje się je doraźnie lub regularnie, dwa razy w tygodniu.

Reklama

W pielęgnacji domowej sprawdzają się także codzienne poranne masaże drenujące oraz zimne okłady, np. schłodzone okulary wypełnione specjalnym żelem.

W salonie

W salonie kosmetycznym Dermique można wykonać Cryolift, zabieg wykorzystujący działanie zimna. Proponowany jest na skórę zwiotczałą z wyraźnymi oznakami zmęczenia i obrzękami. Do zabiegu stosuje się specjalną głowicę uwalniającą tzw. stabilne zimno (do -18°C). Pod głowicę nakładany jest żel - mieszanka witamin, minerałów, aminokwasów i kwasu nukleinowego. Żel stymuluje regenerację skóry i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, a bardzo niska temperatura sprawia, że preparat jest lepiej wchłaniany.

Zabieg ten ma bardzo dużą skuteczność: poprawia mikrokrążenie w skórze, doskonale usuwa zmęczenie, opuchliznę i "sińce" pod oczami, bez uczucia dyskomfortu.

Innym rodzajem pielęgnacji skóry wokół oczu w salonie Dermique jest zabieg Esthederm wykorzystujący techniki masażu manualnego, np. drenaż limfatyczny (w wypadku obrzęków i cieni) lub przeciwzmarszczkowy (w wypadku skóry zwiotczałej z wyraźnymi zmarszczkami). W zabiegu stosuje się dwa rodzaje masek: liftingujące płatki zmniejszające opuchliznę limfatyczną oraz nawilżającą i wygładzającą maskę algową.

Wypowiedzi udzieliła Anna Stąpała, kosmetolog z salonu kosmetycznego DERMIQUE

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: pielegnacja | oczy | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama