Reklama

Reklama

Pielęgnacja włosów powinna zależeć od ich rodzaju

Włosy kręcone lepiej czesać na mokro, proste na sucho, a falowane - na mokro, aby uzyskać skręt, na sucho, aby zachować fale. - Suszarki czy prostownicy lepiej używać sporadycznie - radzi blogerka Beata Celska. W walce z puszeniem włosów pomogą olejki.

- Włosów kręconych nie powinno się w ogóle czesać na sucho, ponieważ wtedy automatycznie się puszą. Należy czesać je od razu po umyciu grzebieniem z grubymi, szeroko rozstawionymi zębami. Warto używać grzebienia drewnianego, który nie elektryzuje i nie plącze włosów. Z kolei włosy proste właśnie odwrotnie - powinny być czesane tylko na sucho, ponieważ gdy są mokre stają się delikatniejsze i łatwiej jest je uszkodzić - tłumaczy Beata Celska, autorka bloga ewalucja.blogspot.com.

Co ciekawe, włosy falowane możemy czesać i na sucho i na mokro. - Jeżeli chce się wydobyć skręt, trzeba zastosować pielęgnację do włosów kręconych. Wiele osób mających włosy falowane nie od końca odpowiednio je stylizuje, narzekają na nie i uważają, że są to włosy, których nie da się ułożyć. Tak naprawdę to są włosy kręcone, które jeszcze nie nauczyły się skrętu. Wystarczy trochę żelu do stylizacji, a przy suszeniu można je ugniatać i wtedy ten skręt automatycznie będzie robił się bardziej wyrazisty - przekonuje blogerka.

Reklama

Nadmierne suszenie włosów suszarką może niszczyć włosy. - Suszarki warto używać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Gdy za oknem jest zimno, lepiej wysuszyć włosy niż stresować się, że będzie się chorym. Włosy warto suszyć chłodnym powietrzem, wtedy przy okazji zamkną się łuski włosa, zaś same włosy będą nie tylko wysuszone, ale i bardziej błyszczące - mówi Celska.

Podobnie jest w przypadku prostownicy do włosów, która - jak suszarka - działa na nasze włosy wysoką temperaturą. - Prostownica czy lokówka to już jest większa inwazja we włosy, ale jeżeli jest jakaś okazja i chcemy wystylizować włosy, to jak najbardziej, od czasu do czasu to im nie zaszkodzi, jeżeli na co dzień prawidłowo pielęgnujemy włosy - informuje blogerka.

Jednym z częstszych problemów z włosami jest ich puszenie się. Sposobem na walkę z nim może być stosowanie olejków. - Na przykład olej kokosowy można stosować na mokre włosy jako maskę - zostawić na pół godziny albo nawet na całą noc. Przy regularnym używaniu ograniczamy ilość powstałej puszystości we włosach. Można też zastosować go jako serum, czyli w celu wygładzenia włosów. Gdy pogoda jest deszczowa, ciężko zupełnie wyeliminować ten problem. Taki olejek czy takie serum warto zawsze mieć przy sobie, by w razie potrzeby przeciągnąć nim po włosach - to na pewno im pomoże i trochę je wystylizuje" - kwituje Celska

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy