Posmaruj spękane i czerwone dłonie. Po kilku minutach poczujesz ulgę

Trudne, zimowe warunki atmosferyczne to spore wyzwanie dla naszej skóry, szczególnie skóry dłoni, która wymaga właściwej pielęgnacji i ochrony. Z pomocą przyjdzie nam maść z witaminą A z apteki - kosztuje grosze, działa błyskawicznie i przynosi natychmiastową ulgę.

Maść z witaminą A: Jak stosować na dłonie i stopy?
Maść z witaminą A: Jak stosować na dłonie i stopy?123RF/PICSEL

Witamina A: Jak wpływa na skórę?

Witamina A to bardzo silny przeciwutleniacz, walczący z wolnymi rodnikami, czyli wysoce reaktywnymi cząsteczkami, które wywołują stres oksydacyjny. Witamina wnika w warstwę rogową naskórka, a nawet dostaje się do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej, przyspieszając odnowę naskórka.

Wpływ witaminy A na skórę:

  • wzmacnia funkcje ochronne naskórka i przeciwdziała utracie wody
  • zwiększa także wytwarzanie kolagenu i elastyny, a ten już powstały, zabezpiecza przed degradacją
  • poprawia widocznie jędrność i elastyczność skóry

Retinoidy regulują także pracę gruczołów łojowych, przyspieszają proces gojenia uszkodzeń naskórka, pomagają zwalczyć atopowe zapalenie skóry (AZS), łuszczycę, trądzik oraz stany trądzikopodobne. Dodatkowo opóźniają także proces fotostarzenia. 

Witamina A na suche dłonie. Krem czy maść?

Witamina A znana jest także ze swojego zbawiennego wpływu na stan włosów i paznokci i prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych. Doskonale radzi sobie także z suchą, podrażnioną skórą
Witamina A znana jest także ze swojego zbawiennego wpływu na stan włosów i paznokci i prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych. Doskonale radzi sobie także z suchą, podrażnioną skórą123RF/PICSEL

Witamina A z powodzeniem może być stosowana na suche, podrażnione dłonie.  Najpopularniejszym produktem aptecznym  jest maść ochronna z witamina A, zawierająca głównie nawilżającą wazelinę oraz lanolinę. Czasem w składzie znajdziemy także parafinę, wosk pszczeli lub różnego rodzaju olejki.

Maść z witaminą A łagodzi stany zapalne skóry, regeneruje ją i chroni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Produkt ten świetni sprawdzi się więc właśnie zimą - zabezpiecza bowiem skórę przed silnym wiatrem i mrozem i zapobiega podrażnieniom. Gdy dojdzie już do uszkodzenia naskórka, regularnie stosowany pomoże przyspieszyć jego regenerację.

W aptekach znajdziemy także kremy z witaminą A, do których dodatkowo dodać możemy witaminę w kroplach, bezpośrednio na dłonie. Kosmetyki te działają wtedy nie tylko ochronnie, ale dodatkowo przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek i odmładzają wygląd dłoni. Badania potwierdziły także, że kuracja witaminą A może być stosowana w profilaktyce nowotworów skóry.

Maść z witaminą A jest produktem naturalnym i bezpiecznym i z powodzeniem można ją stosować nawet u małych dzieci. Jest delikatna i nie uczula, ale kobiety w ciąży oraz karmiące powinny przed jej zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Witamina A na suche dłonie: Jak stosować?

Maść witaminową i kremy z witaminą A stosować możemy na skórę dłoni miejscowo, smarując jej odwodnione i suche fragmenty dwa, trzy razy dziennie. Mogą być one także stosowana miejscowo na:

  • otarcia
  • podrażnienia
  • zmiany chorobowe
  • zrogowacenia
  • odmrożenia. 

Maść możemy nakładać także na dłonie na noc, szczególnie że ma dość gęstą konsystencję i nie wchłania się szybko. Po jej nałożeniu warto założyć na dłonie rękawiczki, by wzmocnić jej działanie. Przed tym zabiegiem możemy zrobić także delikatny peeling dłoni.  Maść z witaminą A analogicznie możemy stosować także na stopy.

Witamina C - fakty i mityInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas