Reklama

Reklama

Regularność w pielęgnacji dłoni i paznokci kluczem do sukcesu

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja dłoni i paznokci? - Codzienne nawilżanie dłoni, dbanie o skórki, stosowanie odżywek do paznokci oraz dobrej jakości produktów - wylicza blogerka Beata Celska i dodaje, że najważniejsza jest regularność.

- Regularność pielęgnacji dłoni i paznokci jest kluczem do sukcesu. Jeżeli regularnie korzysta się z kremów do rąk i do skórek, to widać efekty - mówi blogerka beauty Beata Celska.

Podstawą pielęgnacji powinno być nawilżanie zarówno dłoni, jak i skórek. - Najlepiej praktykować to codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Zawsze, jak jadę np. tramwajem, to w tym czasie kremuję dłonie, bo wiem, że to jest taka chwila, gdzie mogę i o tym pamiętam.

Niektórzy kremują ręce od razu po ich umyciu. Warto wyrobić sobie taki nawyk, bo to później staje się czynnością automatyczną, dlatego też warto mieć zawsze przy sobie krem do rąk. Zyskujemy zadbane skórki i nawilżone dłonie, które są naszą wizytówką. Nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą zwracać na siebie uwagi, jeżeli nie zadbamy o odstające skórki - przekonuje blogerka.

Reklama

Pielęgnacja skórek jest kwestią sporną - jedni tylko je osuwają, inni wycinają. - Można wycinać skórki, sama jestem tego zwolenniczką. Natomiast, jeżeli ktoś ma delikatne skórki, wystarczy je tylko odsuwać. Są specjalne płyny, które je zmiękczają np. olejek migdałowy, który je dodatkowo nawilży.

Można je wtedy odsunąć, nie trzeba będzie ich wycinać. Jeżeli ktoś sam nie radzi sobie ze skórkami, warto poradzić się kosmetyczki, bo jeżeli sobie poranimy skórki, bądź uszkodzimy część paznokcia, gdzie jest macierz, to możemy długotrwale zniszczyć paznokcie. Więc z tymi skórkami ostrożnie" - radzi Celska.

Kolejną rzeczą pomocną w walce o dobry wygląd naszych paznokci jest odżywka. - Najlepiej, żeby nie zawierała formaldehydu, bo dużo osób jest uczulonych na ten składnik, a często znajduje się on właśnie w odżywkach pielęgnacyjnych. Zamiast nich można stosować po prostu olejki do dłoni, które spokojnie ją zastąpią i które są teraz bardzo modne - zarówno w pielęgnacji paznokci, włosów czy twarzy - zapewnia blogerka.


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje