Reklama

Reklama

TikTokerka pokazała, jak prawidłowo myć włosy. Wiele osób popełnia ten błąd

Na TikToku furorę zrobiły nagrania, na których jedna z użytkowniczek postanowiła zdradzić, jak prawidłowo myć włosy. Przy okazji wyjaśniła, co wpływa na przesuszenie końcówek. Okazało się, że ten błąd popełnia wiele osób. Jak więc robić to prawidłowo?

Kobieta w mediach społecznościowych pokazała nie tylko, jak poprawnie myć włosy, ale także jak je czesać. Nie zabrakło także filmu pokazującego, jakie nawyki niszczą nasze włosy. Nagrania stają się coraz popularniejsze, a niektóre z nich zostały odtworzone nawet 17 milionów razy.

TikTokerka wyjaśniła, że rozprowadzanie szamponu na całej długości włosów i to w nadmiernej ilości może prowadzić do przesuszenia końcówek. Na nagraniu pokazała, jaka metoda jest błędna i zaznaczyła, że należy skupić się na włosach u nasady. 

Reklama

Kobieta stara się regularnie publikować posty dotyczące pielęgnacji włosów. Pojawiło się kolejne nagranie, na którym pokazała dokładnie całą procedurę mycia. Pierwszym krokiem powinno być rozczesanie włosów, a następnie zmoczenie ich za pomocą ciepłej wody.

Następnie szampon należy rozetrzeć w dłoniach i rozprowadzić na skórze głowy, dokładnie ją umyć i zmyć ciepłą wodą. Kobieta jeszcze raz podkreśliła, że szamponu nie należy rozprowadzać na całej długości włosów.

Niektórzy internauci nie kryli, że nigdy wcześniej nie słyszeli o tej metodzie. Pojawiły się także głosy osób, które od pewnego czasu w taki sposób myją włosy. Stwierdzili, że to zdecydowanie poprawiło ich kondycję.

Czytaj więcej:

Beata Kozidrak na przestrzeni lat. Tak zmieniała się gwiazda

Gwiazdy pokochały jeansowe stylizacje. Jesienią noś je śmiało!

Stella del Carmen. Córka Melanie Griffith i Antonio Banderasa zachwyca urodą

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie włosów | prawidłowe mycie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy