Reklama

Reklama

Twinkels - biżuteria dla zębów

Zęby, które mają blask drogocennych kamieni? Przez długie lata taki efekt można było uzyskać tylko przy pomocy filmowych sztuczek. Dzisiaj biżuteria nazębna jest popularna nie tylko wśród gwiazd show-biznesu.

Serduszka, gwiazdki, kryształki, delfinki lub maleńkie klucze wiolinowe - jeżeli zdecydujesz się na ozdobienie zębów, możesz wybierać z całej gamy kształtów i kolorów. Możesz ograniczyć się do migoczącego w świetle kryształu Svarovskiego lub sięgnąć po ozdoby ze złota, białego złota i kamieni szlachetnych. - Najczęściej wybierane wzory to przezroczyste kryształki średniej wielkości - mówi stomatolog Anna Jaśkowska. Bez względu na to czy szukasz twinkels, które komponowałyby się z twoim piercingiem, czy takich które będą się dobrze prezentować w stroboskopowych światłach dyskoteki, z pewnością znajdziesz coś w twoim stylu.

Reklama

Po nowy uśmiech

Zanim jednak zaprezentujesz swój nowy uśmiech w towarzystwie musisz udać się do gabinetu stomatologicznego. - Ząb jest wstępnie oczyszczany, wytrawiany miejscowo 38 proc. kwasem ortofosforowym, a następnie na jego powierzchni naklejana jest ozdoba - wyjaśnia Anna Jaśkowska z gabinetu Anident - Ta metoda jest bezpieczna. Wytrawianie jest bardzo powierzchowne i ząb może się szybko zremineralizować - dodaje. Przyzwyczajenie się do nowego elementu może trwać kilka dni, ale później biżuteria nazębna nie będzie przeszkadzać. Koszt przyklejenia to około 100 zł. Ceny samych ozdób są bardzo zróżnicowane.

- To jak długo ozdoba będzie się utrzymywała jest sprawą indywidualną i zależy między innymi od sposobu szczotkowania zębów. Są osoby u których kryształki odpadają po pół roku, u innych utrzymują się nawet kilka lat - stwierdza Anna Jaśkowska.

Dla lubiących zmiany

Jeżeli jednak twinkels znudzi ci się wcześniej, w każdej chwili możesz go usunąć (lub zamienić na inny) w gabinecie stomatologicznym (koszt usunięcia to około 50 zł). Jeżeli biżuteria odpadnie zgłoś się do stomatologa, nawet jeśli nie chcesz jej ponownie przyklejać. Dentysta usunie resztki kleju, wypoleruje ząb i przeprowadzi fluoryzację, która wzmocni szkliwo.

Po usunięciu biżuterii na szkliwie nie pozostanie żaden ślad, możesz więc zdecydować się na założenie nowego elementu lub na powrót do dawnego image. Pamiętaj jednak żeby zmian nie dokonywać zbyt często: wytrawianie szkliwa wykonuje się przy pomocy 38 proc. kwasu ortofosforowego i powoduje ono stratę 6-10 um grubości szkliwa (Silverstone LM: Fissure sealants: Laboratory studies., 1974). Nieustannie zmieniając biżuterię możesz więc doprowadzić do osłabienia szkliwa.

Dowiedz się więcej na temat: kryształki | biżuteria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje