Reklama

Usuwamy gęsią skórkę z ramion i nóg

Pogoda zachęca, by bardziej odsłonić ciało. Nie zawsze jednak jest się czym pochwalić... Poznaj sposoby, by gładka skóra stała się twoim prawdziwym atutem.

Ścierające masaże

Szorstkie grudki na ciele to efekt gromadzenia się w mieszkach włosowych keratyny - białka wytwarzanego w skórze. Oto zabiegi, które pomogą rozbić małe krostki. Wykonuj je 2 razy w tygodniu. 

Masaż szorstką rękawicą: wykonaj go najlepiej podczas kąpieli. Rękawicę prowadź okrężnymi ruchami po ramionach, udach, łydkach. 

Słodki piling: 2 łyżki cukru zmieszaj z 1 łyżką oleju kokosowego i 1 łyżką miodu. Nabierz na dłoń i masuj skórę tam, gdzie pojawiły się grudki. 

Owsiany masaż: 4 łyżki płatków owsianych zalej 1 szkl. gorącej wody. Odczekaj, aż papka napęcznieje i ostygnie. Masuj nią zmienione miejsca. 

Reklama

Wygładzające mikstury

Jeśli wolisz naturalne zabiegi bez mocnego pocierania skóry i użycia szorstkich drobinek, zastosuj 2-3 razy w tygodniu wcierki i kompresy. 

Octowa: ocet jabłkowy zmieszaj z wodą w proporcji 1:1 (np. 2 łyżki octu z 2 łyżkami wody). Wetrzyj w gęsią skórkę. Odczekaj kilka minut, aż się wchłonie. 

Ziołowa: 2 łyżeczki suszonej szałwii zalej 1 szkl. wrzątku. Przecedź, gdy napar wystygnie. Zanurz w nim kawałki gazy. Odciśnj. Przyłóż np. na ramiona. 

Sodowa: 3 łyżki sody oczyszczonej zmieszaj z taką ilością ciepłej wody, by powstała gęsta papka. Wmasuj ją w zmienione miejsca na skórze. Pozostaw na 10-15 minut. Zmyj ciepłą wodą. 

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama