Reklama

Reklama

Zdrowe włosy po modelowaniu

Suszarka, szczotka, prostownica potrafią wyczarować zjawiskowe fryzury. Radzimy, jak ich używać, aby nie niszczyły włosów, a pozostawiły je mocne i pełne blasku.

Wzmacniająca pielęgnacja

Traktowanie włosów gorącym powietrzem, nawijanie na wałki, szczotki może uszkadzać strukturę pasm. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie naprawiać drobne zniszczenia, a jeszcze lepiej im zapobiegać. Mocny włos obroni się przed ujemnymi skutkami stylizacji i łatwiej jej się podda. W szamponach i odżywkach szukaj składników wzmacniających pasma: keratyny, ceramidów, protein. Sięgnij po olejki do włosów, które doskonale wygładzą ich powierzchnię, domkną łuski i zapewnią blask. Zawsze, gdy do modelowania używasz suszarki lub prostownicy, zapewnij włosom tarczę przed wysoką temperaturą - ich powierzchnię spryskaj kosmetykami termoochronnymi.

Reklama

Stylizacja przy użyciu suszarki

To właśnie jej najczęściej używamy do modelowania włosów. l Im krócej użyta, tym lepiej dla włosów. Dlatego za jej pomocą stylizuj już delikatnie podsuszone pasma. Zadbaj, by po umyciu głowy nadmiar wody dobrze wsiąkł w ręcznik (np. na 2-3 min zrób na głowie turban).

  • Powietrze suszarki nie powinno być zbyt gorące (ok. 150 st). Dobrze, by na koniec modelowania na włosy puścić całkowicie chłodny strumień, który domknie łuski pasm, pięknie je tym samym wygładzając i dodając lśnienia.
  • Suszarki nie należy trzymać zbyt blisko głowy. Z odległości ok. 30 cm nie narazisz włosów na zniszczenie.
  • Strumień powietrza powinien być skierowany od nasady do dołu włosów.
  • Prowadzony odwrotnie sprawi, że włosy staną się szorstkie, matowe i mogą się łamać.
  • Chcąc zapewnić fryzurze blask, wybieraj suszarki z funkcją jonizacji.

Bezpieczne prostowanie

Włosy możesz wyprostować za pomocą szczotki i suszarki lub samej prostownicy.

Korzystając z pierwszej metody, dostosuj szczotkę do długości pasm. Krótkie wyciągaj na szczotce okrągłej, długie prostuj na płaskiej, aby się nie splątały. Cały czas od góry kieruj na włosy powietrze z suszarki.

Trwalszy efekt wygładzania uzyskasz dzięki prostownicy. Przeciągaj przez nią tylko suche kosmyki. Każdy nie więcej niż 3 razy. Nie przytrzymuj prostownicy, a przesuwaj ją tak, jakbyś chciała uczesać każde pasemko grzebieniem.

Fale i loki

Najszybszą metodą skręcenia włosów jest oczywiście lokówka. l Skręcaj włosy już wysuszone. Lokówki nie zbliżaj do skóry głowy. Możesz uszkodzić cebulki i włosy zaczną wypadać. Kosmyki owijaj spiralnie na całej długości grzałki (nie warstwowo). Dzięki temu ciepło rozłoży się na włosach równomiernie, co nie narazi ich na zniszczenie. Nie przytrzymuj pasm na lokówce zbyt długo. Wykręć, gdy się ogrzeją. Z dalszym modelowaniem odczekaj, aż włosy całkowicie ostygną. W ten sposób ich nie uszkodzisz.

Łagodniejszą metodą skręcania włosów jest nawijanie ich na wałki − tradycyjne lub termowałki. Przed nawijaniem włosy spryskaj sprejem do loków, a pożądany efekt będzie trwalszy.

Więcej błysku

Prawidłowa pielęgnacja i bezpieczne modelowanie zapewni włosom piękny połysk. Są sposoby, by jeszcze wzmocnić ten efekt! l Po stylizacji włosy przeciągnij dłońmi z odrobiną rozprowadzonego olejku nabłyszczającego.

  • Włosy spryskaj sprejem lub lakierem z malutkimi cząsteczkami odbijającymi światło.
  • W ciągu dnia fryzurę przeczesuj szczotką z funkcją jonizacji.Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje