Reklama

Reklama

Dziesięć produktów, które działają odmładzająco

Do codziennego menu warto również włączyć granaty. 

Reklama

- Granat to jeden z najzdrowszych owoców. Jego aktywność przeciwutleniająca wydaje się nawet wyższa niż w przypadku zielonej herbaty - zauważa.

Kolejnym odmładzającym składnikiem naszej diety jest awokado, które jest źródłem zdrowych tłuszczów, błonnika, witamin i minerałów. 

Wiele imponujących korzyści zdrowotnych zapewniają również pomidory, z których kilka można przypisać wysokiej zawartości likopenu, który się w nich znajduje. Likopen jest rodzajem karotenoidu, który zmniejsza ryzyko chorób serca, udaru mózgu i raka prostaty. Badania pokazują, że może również chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Gotowanie pomidorów ze zdrowymi tłuszczami, takimi jak oliwa z oliwek, znacznie zwiększa wchłanianie likopenu w organizmie.

Warto również pamiętać o bogactwie różnorodnych przypraw, które nie tylko wzbogacają smak potraw. 

- Przyprawy zawierają różne związki roślinne, które mogą mieć korzystny wpływ na twoje zdrowie. Co ciekawe, badania sugerują, że niektóre przyprawy mogą nawet pomóc skórze wyglądać młodziej. Wykazano, że cynamon zwiększa produkcję kolagenu, co może prowadzić do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Ponadto badania sugerują, że kapsaicyna, która znajduje się w papryce chili, może zmniejszyć niektóre związane z wiekiem zmiany zachodzące w komórkach skóry. Zaś zawarty w imbirze gingerol ma działanie przeciwzapalne, które może pomóc w zapobieganiu plamom starczym, które rozwijają się w wyniku ekspozycji na słońce - wymienia dietetyk.

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 

Dowiedz się więcej na temat: starzenie | dieta | oliwa | zielona herbata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje