Reklama

Jak domowym sposobem pozbyć się pokrzywki?

Swędzenie skóry, czerwone i opuchnięte bąble, obrzęki, te objawy to pokrzywka. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną powstawania pokrzywki. Podejrzewa się różne czynniki, min. alergie (pokarmowa, na leki, pyłki, chemikalia itp.), choroby infekcyjne, autoimmunologiczne oraz różne czynniki np. ciepło, zimno, ucisk, wysiłek i pocenie się. Oto kilka sposobów, aby szybko zniwelować objawy pokrzywki.

Wysypka i świąd to główne objawy alergii wywołanych przez zimno. Zazwyczaj ludzie podatni na tego typu alergie muszą stawić czoła tego typu niedogodnością w mroźne zimowe dni. Pokrzywka może też wystąpić po kontakcie skóry z zimnymi przedmiotami lub z zimną cieczą.

Twarz i wargi mogą spuchnąć. Objawy są widoczne na odsłoniętych obszarach, rękach, przedramionach oraz na twarzy, lecz też może rozprzestrzenić się na całym ciele. W ciężkich przypadkach może spuchnąć twarz, wargi lub język z powodu nagromadzenia się płynu. Wówczas mogą pojawić się trudności w oddychaniu. Wtedy należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza.

Reklama

Jak zmniejszyć objawy?

* Stosuj okłady ze świeżo wyciśniętego soku z ogórka lub przyłóż do skóry świeże plasterki ogórka.

* Zastosuj ciepłe kompresy z rumianku na obszarze zmienionym chorobowo.

* Pij 3 szklanki naparu z pokrzywy

* Przygotuj roztwór z 5ml olejku miętowego zmieszanego z 100ml alkoholu. Stosuj na skórę w celu złagodzenia świądu.

* Sporządź napar z jeżówki, pokrzywy, łopianu i prawoślazu. Pij 2 szklanki dziennie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy