Reklama

Reklama

Doładuj swój mózg, James Goodwin

Jak zadbać o długowieczność i sprawność mózgu na co dzień? Czy chorobom neurodegeneracyjnym, z których wiele jest nieuleczalnych, da się zapobiec poprzez zdrową dietę i aktywność fizyczną? Dlaczego posiadanie psa i kontemplowanie sztuki to najlepsze sposoby na utrzymanie dobrej kondycji umysłowej? Dr James Goodwin - doradca Globalnej Rady ds. Zdrowia Mózgu - ujawnia największe sekrety funkcjonowania mózgu oraz prezentuje innowacyjne metody jego stymulacji. Książka "Doładuj swój mózg. Jak zwiększyć sprawność i efektywność swojego umysłu" w księgarniach już od 20 kwietnia!

Mózg to jeden z najważniejszych i najbardziej złożonych organów w naszym ciele, który kontroluje i koordynuje wiele procesów życiowych. Komponuje on nasze myśli oraz absorbuje nasze interakcje z otaczającym nas światem. Codziennie, niczym procesor najwyższej technologii, przetwarza niezliczone ilości danych. Jest źródłem naszej osobowości i tożsamości.  Pomimo to praktyczna wiedza o tym, jak działa nasz mózg oraz co możemy zrobić, aby zoptymalizować jego wydajność jest znikoma.

Starzenie się organizmu zaczyna się już w wieku 11 lat, a spadek funkcji poznawczych jest dla wielu z nas największym długoterminowym problemem zdrowotnym. Jednocześnie żywimy błędne przekonanie, iż mózg to szczelnie zamknięty w czaszce organ, który nie podlega żadnym modyfikacjom i formom ulepszenia. Nic bardziej mylnego!

Reklama

Dr James Goodwin, profesor fizjologii, przekonuje, że zdolności mózgu mogą poprawiać się wraz z wiekiem, a nasza kondycja umysłowa w dużym stopniu zależna jest nie od uwarunkowań genetycznych, a od naszych zachowań, tj.: sposobu odżywiania się, aktywności fizycznej, higieny snu, ekspozycji na stres, częstotliwości i jakości kontaktów towarzyskich czy zdolności odczuwania szczęścia.

W swojej przełomowej książce autor wyjaśnia, w jaki sposób proste strategie, takie jak modyfikowanie naszej ekspozycji na czynniki ryzyka, mogą zmienić paradygmat zdrowia naszego mózgu. Ponadto prezentuje innowacyjne metody jego stymulacji, w tym z wykorzystaniem medycyny regeneracyjnej, odwołując się do różnorodnych dziedzin medycznych: dietetyki, mikrobiologii czy psychologii, a także najnowszych badań naukowych. "Doładuj swój mózg..." zawiera szereg praktycznych porad oraz program treningowy dla mózgu do samodzielnego wykonania w domu.

Dr James Goodwin to doradca Globalnej Rady ds. Zdrowia Mózgu, kierownik katedry w Exeter University Medical School oraz profesor fizjologii na Loughborough University. W swoim bogatym doświadczeniu zawodowym piastował także stanowisko głównego naukowca w Age UK, czołowej brytyjskiej organizacji non-profit, której celem jest poprawa jakości życia osób starszych i wspieranie badań nad starzeniem się człowieka. Dr James Goodwin jest również ekspertem BBC TV News, ITV, Sky New czy Jeremy Vine Show.

 Tytuł: Doładuj swój mózg. Jak zwiększyć sprawność i efektywność swojego umysłu

Autor: James Goodwin

Premiera: 20.04.2022

Przekład: Dariusz Rossowski

Wydawnictwo MUZA SA
 

 

 

 

 

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy