Reklama

Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać, Jeannine Mik, Sandra Teml-Jetter

Twoje dzieci potrzebują Cię jako stabilnego dorosłego. Nawet, a szczególnie wtedy, gdy sprawy stają się trudne! Jak zatem pokonać własne rodzicielskie lęki i zmartwienia? Nowa książka Jeannine Mik i Sandry Teml-Jetter, autorek bestsellerowego „Mamo, nie krzycz” pokazuje, jak zmienić siebie, nie zmieniając swojego dziecka oraz jak stać się swoim własnym sojusznikiem w trudnym procesie wychowawczym. „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać” w księgarniach już 27 września!

 

Chcemy cię zachęcić – zacznij działać, poznaj siebie i skonfrontuj się ze sobą. Zmieniaj się. Tak długo, aż będzie to dla ciebie miłe. Autentyczne. Aż będziesz sobą.”- J. Mik i S. Teml-Jetter

Czy jestem wystarczająco dobrym rodzicem? Czemu tak bardzo się boję? Czy nie powtarzam błędów swojej matki? W codziennym życiu rodzice spotykają się z różnymi trudnymi sytuacjami, takimi jak strach przed niepowodzeniami czy lęk o przyszłość swoją i swojego dziecka. Aby dobrze sobie z nimi poradzić potrzebują impulsów do refleksji i natychmiastowej pomocy w uporaniu się z niepokojem i paniką. Książka „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać” jest remedium na te problemy.

Reklama

Dzięki niej rodzice mogą uwierzyć, że nie są skazani, by samemu radzić sobie z wyzwaniami i nauczyć się m.in. jak:

• żyć nie będąc ograniczanym przez innych ludzi,

• traktować lęki jako doradców, a nie wrogów,

• żyć w szczerości ze sobą i nie robić rzeczy, do których nie jesteśmy  przekonani 

• rozpoznawać sygnały niepokoju i lęku płynące z organizmu

• nie „zarazić się” burzą, która szaleje we wnętrzu dziecka, kiedy jest rozczarowane, złe lub smutne

Praktyczny poradnik składa się z trzech części, podających wiedzę w przystępny sposób. Oprócz wyżej wymienionych zagadnień w książce znajdują się rozważania na temat wpływu domu rodzinnego na nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu i na kontakty z dziećmi. Autorki zachęcają również do przyjrzenia się swoim relacjom z innymi ludźmi oraz do zrozumienia własnych poglądów na najważniejsze tematy w naszym życiu: seksu i stosunków partnerskich, pieniędzy, wychowania oraz kontaktów z rodzicami/teściami. 

Rolą opiekuna jest towarzyszenie dzieciom przy zachowaniu wewnętrznej równowagi i reagowanie jak najlepiej w sytuacjach kryzysowych.  Tylko jeśli wiemy, jakie myśli, wątpliwości i wewnętrzne postawy nami kierują możemy być takimi rodzicami, jakimi naprawdę chcemy być. “„Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać” to rodzicielska lektura obowiązkowa!

Jeannine Mik to dyplomowana trenerka komunikacji. Od 2003 roku prowadzi blog, na którym publikuje artykuły poświęcone świadomemu rodzicielstwu i stylowi wychowania inspirowanemu metodą Montessori. Przyświeca jej cel, by dzieci były traktowane przez  rodziców z szacunkiem oraz zrozumieniem. Młodszy wiek nie stanowi bowiem o ich niższej wartości.

Sandra Teml-Jetter jest coachką par oraz doradczynią rodzinną. Ukończyła w tym zakresie wiele specjalistycznych kursów i szkoleń, m.in. prowadzonych przez Jespera Juula (familylab). Prowadzi własną praktykę terapeutyczną i jest zdecydowaną orędownikiczką pozytywnego rozwoju emocjonalnego w rodzinie.

 

 


 

 

 

 

 

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy