Reklama

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem, Mikołaj Marcela

Wasze dzieci nie chcą odrabiać lekcji? Wynajdują setki wymówek, aby zająć się czymś innym, doprowadzając was tym samym do szaleństwa? To zabrzmi niewiarygodnie, ale dzieci wcale nie trzeba zmuszać do nauki! Tak naprawdę nie ma dla nich nic bardziej naturalnego niż uczenie się. Problem w tym, że zarówno w szkole, jak i w domu, odrabiając zadane prace, wcale tego nie robią. Dr Mikołaj Marcela zdradza, jak sprawić, by dzieci same chciały się uczyć i rozwijać.

Klasyczna edukacja jest niedopasowana do tego, jak pracuje mózg, psychika i ciało dzieci. Wszystko to prowadzi do ich coraz większego zmęczenia i zniechęcenia. Przez co najpierw wariują one, a potem wy wariujecie razem z nimi.

Jak w takim razie powinna wyglądać edukacja waszych dzieci? Skąd bierze się motywacja wewnętrzna, która sprawia, że dzieci same będą chciały się uczyć? Jak tworzyć warunki korzystne dla uczenia się? Dlaczego zamiast dobrych ocen i zdanych egzaminów znacznie ważniejsza w edukacji jest pasja i odporność psychiczna?  I co zrobić, żeby wasze dzieci były szczęśliwe - w szkole i poza nią? W edukacji poświęcamy sporo czasu na różne kwestie, ale prawie w ogóle nie zastanawiamy się nad odpowiedziami na te pytania.  A bez tego -   jak udowadnia autor - edukacja jest po prostu nieskuteczna!

Reklama

"Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać" to przystępny i mądry poradnik, który pokaże wam, jakiej edukacji  potrzebujemy, by nie zwariować z dziećmi. Oraz  - co najważniejsze - pomoże im wyrosnąć na szczęśliwych ludzi. Dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w książce, nie tylko zrozumiecie, że nauka może sprawiać im autentyczną radość, ale również dowiecie się, co zrobić, by wasze dzieci same chciały się uczyć i rozwijać. Poznacie dziesiątki skutecznych metod, modeli edukacji i sposobów do codziennego stosowania. Najnowsza książka Mikołaja Marceli pomoże wam wprowadzić w życie niezbędne zmiany zarówno w domach, jak i w szkołach waszych dzieci.

Dr Mikołaj Marcela - pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Jego pierwsza książka "Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens" stała się bestsellerem i obowiązkową lekturą dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Premiera: 12 sierpnia 2020 r.

Wydawnictwo: Muza

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy