Reklama

Nowy Jork. Opowieści o mieście, Magdalena Żelazowska

Nowy Jork to miasto, które od początku swojego istnienia przyciągało odważnych, zdeterminowanych i nietuzinkowych ludzi, pragnących czegoś więcej niż to, co zastali na rodzinnym podwórku. Ci, którzy mieli odwagę tu przyjechać i zacząć nowe życie, stworzyli miejsce absolutnie wyjątkowe, które od wieków porusza masową wyobraźnię.

Pisząc swoją poprzednią książkę - "Rzuć to i jedź" -  reportaż o kobietach, które zamieszkały za granicą, Magda nie przypuszczała, że wkrótce sama otrzyma propozycję zawodową na innym kontynencie i mimo różnych trudności postanowi ją przyjąć. Do Nowego Jorku przeprowadziła się w 2018r. 

- O Nowym Jorku nakręcono setki filmów, napisano tysiące książek, opublikowano dziesiątki tysięcy artykułów. Niemal wszystko, co było tam do odkrycia, zostało już odkryte. Na Nowy Jork można jednak spojrzeć w oryginalny, intrygujący i niecodzienny sposób - tak jak zrobiła to Magdalena Żelazowska w napisanej z polotem i lekkością książce Nowy Jork. Opowieści o mieście. Choć sam byłem w Nowym Jorku dziesiątki razy, dzięki jej lekturze na nowo odkryłem to niezwykłe miasto.

Marek Wałkuski
dziennikarz radiowej Trójki, wieloletni korespondent Polskiego Radia w USA

Reklama

- Lojalnie ostrzegam: gdy zaczniesz czytać tę książkę - wciągnie cię bez reszty! To fascynująca i bardzo osobista opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych miast świata. Nowy Jork wciąż urzeka, choć tyle razy opisano go i sfilmowano. Magda przedstawia go z humorem i uczuciem, prowadząc nas przez zaułki, rozmawiając z ludźmi i odkrywając historie z przeszłości. Uwaga: lektura na własną odpowiedzialność, bo ryzykujesz, że pod koniec książki kupisz bilet do Stanów i wyruszysz zobaczyć to wszystko na własne oczy!

Anna Olej-Kobus
autorka licznych książek podróżniczych oraz bloga AfrykAnka

- Nowy Jork. Opowieści o mieście to nie tylko niespotykane połączenie osobistej historii autorki, która wprowadza nas w klimat miasta, ale też przewodnik po współczesnym Nowym Jorku z licznymi nowojorskimi faktami i ciekawostkami. To szalenie wciągająca lektura ze smaczkami - drogowskazami co do miejsc ulubionych przez mieszkańców miasta.

Magdalena Muszyńska-Chafitz
autorka bloga Little Town Shoes i licencjonowana przewodniczka po Nowym Jorku

Magdalena Żelazowska - pisarka, dziennikarka, podróżniczka. Prowadzi blog zelazowska.pl. Jej artykuły publikowane są w wielu magazynach i portalach internetowych. Autorka książek: Zachłanni, Hotel Bankrut oraz Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata. W 2018 r. zamieszkała w USA, jest dyrektorką Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy