Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości, Pamela Druckerman

Kiedy Pamela Druckerman kończy czterdzieści lat, kelnerzy w jej ulubionej paryskiej kawiarni przestają witać ją figlarnym "Bonjour, mademoiselle!". Z rozczarowaniem zauważa też, że spojrzenia mężczyzn mówią coś innego niż dotychczas: "Przespałbym się z nią, ale...". Przez dłuższy czas nie może się w tym wszystkim połapać, ale w końcu zaczyna rozumieć podtekst rozmów, buduje (nieco) zdrowsze relacje i rezygnuje z toksycznych przyjaźni.

Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości, Pamela Druckerman
Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości, Pamela DruckermanINTERIA.PL/materiały prasowe

Czterdzieści świeczek na torcie... Koszmar? Survival? A może przygoda życia? Skrzący się humorem, błyskotliwy reportaż z frontu walki, którą nazywamy kryzysem wieku średniego.

Jakie są współczesne czterdziestolatki? Czego dowiadujemy się, przekraczając tę magiczną granicę? Naprawdę czujemy się już dorosłe? I dlaczego, do licha, nikt nas nie przestrzegł przed cellulitem zdradziecko atakującym ramiona i uda?

Ten szczery do bólu i autoironiczny pamiętnik zawiera celną diagnozę dekady w życiu, podczas której:

twój wiek wydaje ci się sekretem;

jest przynajmniej jeden sport, którego zakazuje ci lekarz;

stosujesz antykoncepcję, ale czy potrzebnie?;

rodzice odstąpili od prób zmieniania cię;

masz sentyment do tych pięciu kilogramów, które na zmianę przybierasz i tracisz;

nie starasz się już wyglądać niepowtarzalnie i wreszcie jesteś sobą!Autorka bestsellerów W Paryżu dzieci nie grymaszą i Dziecko dzień po dniu, które niejednej mamie pozwoliły przetrwać trudy wczesnego macierzyństwa, prowadzi nas przez kolejny kluczowy etap w życiu w poszukiwaniu mądrości i wiedzy o samej sobie — "pięknej czterdziestoletniej".

Jeśli już musisz zmierzyć się z czterdziestką, zrób to z tą książką! I weź sobie do serca radę Pameli Druckerman: nie bierz tych urodzin zbyt serio.

Kelly Corrigan, autorka Tell Me More

Niewiele kobiet potrafiłoby z podobną wnikliwością, pasją, humorem i pokorą opowiedzieć o trójkącie małżeńskim jako prezencie na czterdzieste urodziny męża, zebrać rozmaite kulturowe podejścia do starzenia się i stawić czoło chorobie, która nieoczekiwanie zagraża życiu.

Elke Power, Readings

Druckerman ma bystre oko, szelmowskie poczucie humoru, a jako była dziennikarka jest wystarczająco cyniczna, żeby wiedzieć, że do tych spraw powinnyśmy zachować zdrowy dystans.

"The Sydney Morning Herald"

Oto Nora Ephron nowego pokolenia. Czy muszę dodawać coś więcej?

Susan Taylor, autorka Book House of Stuyvesant Plaza

Pamela Druckerman - amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu. Współpracowała z "The Wall Street Journal", "New York Times", "The Washington Post" i "Marie Claire". Komentatorka w programach telewizyjnych, m.in. "Today" i "Morning Edition". Autorka bestsellerowych książek Dlaczego zdradzamy, W Paryżu dzieci nie grymaszą i Dziecko dzień po dniu.

przeł. Anna Sak Wydawnictwo Literackie 24 marca

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas