Piękne kłamstwa, Peter Swanson

Harry Ackerson od dawna podziwiał swoją nieziemsko piękną i seksowną macochę Alice, która, choć ostatnio nieco powściągliwa, zawsze była dla niego miła i okazywała mu troskę.

Piękne kłamstwa, Peter Swanson
Piękne kłamstwa, Peter SwansonINTERIA.PL/materiały prasowe

Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje - policja wierzy, że popełnił samobójstwo. Zrozpaczony Harry wraca do domu ojca w Maine i razem z Alice starają się otrząsnąć z rozpaczy i odkryć, co tak naprawdę się stało. Harry próbuje też uporządkować sprawy spadkowe, w tym antykwariat, dorobek życia Ackersona seniora. Pewnego dnia pojawia się tu piękna i tajemnicza dziewczyna, Grace McGowan. Choć Grace twierdzi, że niedawno przeniosła się w te okolice, Harry podejrzewa, że wie ona o jego rodzinie znacznie więcej niż się do tego przyznaje. Ale Grace nie jest jedyną atrakcyjną kobietą, która okazuje mu zainteresowanie - również zmysłowa Alice zbliża się do niego. Kobiety mają coraz większy wpływ na oczarowanego Harry’ego. A on ma wrażenie, że im lepiej je poznaje, tym bardziej obawia się, że obie skrywają mordercze sekrety i żadna z nich nie mówi prawdy.

A to dopiero początek dramatycznych wydarzeń - policja informuje Harry’ego, że jego ojca ktoś zepchnął ze skały...

- Klimatyczny, stylowy thriller, którego czytanie jest prawdziwą przyjemnością.

"Sunday Mirror"

- Wybuchowa mieszanka uwodzenia, obsesji i mrocznych sekretów.

"New York Journal of Books"Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią.

- Nowa powieść autora "Czasem warto zabić" i "Każdy jej strach"


Peter Swanson jest autorem powieści Dziewczyna z zegarem zamiast serca, finalistki Los Angeles Times Book Prize; Czasem warto zabić (Marginesy 2016), zwyciężczyni New England Society Book Award, i finalistki CWA Ian Fleming Steel Dagger, i Każdy jej strach (Marginesy 2017). Jego książki przetłumaczono na trzydzieści języków, a opowiadania, wiersze i artykuły ukazały się w "Asimov’s Science Fiction", "The Atlantic", "Measure", "The Guardian", "The Strand Magazine" i "Yankee". Skończył Trinity College, Uniwersytet Massachusetts w Amherst, Emerson College. Mieszka z żoną w Somerville w Massachusetts.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas