Reklama

Reklama

​Teczka, Mirosława Kareta

Niewygodna przeszłość, trudna droga do prawdy i miłość, za którą trzeba zapłacić najwyższą cenę - trzecia część sagi rodu Petrycych "Teczka".

Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia.

W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy?

Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru. Opowiada o złamanych życiorysach, nieuleczonych ranach i sytuacjach, w których nawet miłość mogła okazać się fałszywym drogowskazem.

Reklama

O autorce

Mirosława Kareta (ur. 1973 r. w Krakowie) studiowała historię oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako reporter w "Dzienniku Polskim", później przez dziesięć lat mieszkała z rodziną w Niemczech. Po powrocie uczestniczyła w opracowywaniu programu telewizyjnego na rynek niemieckojęzyczny przez polską firmę A plus C. Jest autorką bestsellerowych powieści, które doskonale ilustrują najnowszą historię Polski: "Pokochałam wroga" oraz "Bezimienni". Wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Krakowie.

"Teczka", Mirosława Kareta. Premiera: październik 2017 r. Wydawnictwo WAM.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje