Reklama

Reklama

​Teczka, Mirosława Kareta

Niewygodna przeszłość, trudna droga do prawdy i miłość, za którą trzeba zapłacić najwyższą cenę - trzecia część sagi rodu Petrycych "Teczka".

Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę wolności, zdrowia i pracy. Po kilku latach od jego śmierci w Krakowie zaczynają krążyć niejasne plotki i pomówienia.

W jaki sposób przybrany syn Benedykta zniesie kolejny cios, wymierzony w rodowe nazwisko? Czy uda mu się odkryć, kto jest reżyserem skandalu? Jak daleko będzie gotów się posunąć, by dotrzeć do prawdy?

Reklama

Kolejna odsłona dziejów rodziny Petrycych ukazuje mroczną powojenną rzeczywistość i działania władz, które nie dawały człowiekowi możliwości wyboru. Opowiada o złamanych życiorysach, nieuleczonych ranach i sytuacjach, w których nawet miłość mogła okazać się fałszywym drogowskazem.

O autorce

Mirosława Kareta (ur. 1973 r. w Krakowie) studiowała historię oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako reporter w "Dzienniku Polskim", później przez dziesięć lat mieszkała z rodziną w Niemczech. Po powrocie uczestniczyła w opracowywaniu programu telewizyjnego na rynek niemieckojęzyczny przez polską firmę A plus C. Jest autorką bestsellerowych powieści, które doskonale ilustrują najnowszą historię Polski: "Pokochałam wroga" oraz "Bezimienni". Wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Krakowie.

"Teczka", Mirosława Kareta. Premiera: październik 2017 r. Wydawnictwo WAM.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje