Reklama

Reklama

Aleksandra Mirosław o krok od rekordu świata! Piękną Polkę wspiera mąż

Aleksandra Mirosław to kolejna nadzieja Polski na złoty medal w Tokio! Zawodniczka zakwalifikowała się do olimpijskiego finału kombinacji we wspinaczce sportowej. Zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy, aby ustanowić nowy rekord świata. Aleksandra Mirosław to dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce na szybkość. Piękna sportsmenka już w piątek zawalczy o złoto. Jaką rolę w sukcesie Aleksandry Mirosław odgrywa jej mąż?

Kim jest Aleksandra Mirosław?

Aleksandra Mirosław to jedna z czołowych zawodniczek uprawiających wspinaczkę sportową. Specjalizuje się we wspinaczce na szybkość i to właśnie ona zagwarantowała jej olimpijski finał!

Aleksandra Mirosław debiutuje w Tokio, wraz z konkurencją, w której walczy. Wspinaczka sportowa w programie igrzysk olimpijskich jest bowiem po raz pierwszy. 27-letnia zawodniczka od wielu lat prezentuje wysoki poziom. Aleksandra Mirosław już w wieku 15 lat pierwszy raz została mistrzynią świata.

Aleksandra Mirosław prywatnie jest żoną Mateusza Mirosława. Mąż jest jednocześnie trenerem zawodniczki - czuwa nad rozwojem jej kariery, wspomaga podczas treningów oraz zawodów. Para pobrała się w 2019 roku. Aleksandra Mirosław poznała jednak męża dużo wcześniej. Małżeństwo próbuje łączyć życie zawodowe i prywatne, chociaż nie zawsze jest to łatwe.

Reklama

W rozmowie z "Kurierem Lubelskim"  Aleksandra Mirosław przyznała, że przez lata razem z mężem zdołali wypracować złoty środek, który usprawnia ich komunikację na wielu polach. Finalistka zaznaczyła, że podczas treningów i w czasie zawodów, relacja romantyczna zamienia się w relację profesjonalną, zawodnik-trener. W ten sposób łatwiej parze oddzielić zawodowe obowiązki od tych domowych.

Polka robi furorę w Tokio!

W Tokio wspinaczka rozgrywana jest w formie kombinacji. Składają się na nią: czasówka - w której Aleksandra Mirosław  jest bezkonkurencyjna - bouldering i prowadzenie. Chociaż Aleksandra Mirosław dwóch ostatnich konkurencjach wypadła nieco gorzej, ma duże szanse, aby w stolicy Japonii osiągnąć sukces i do Polski wrócić z medalem.

Aleksandra Mirosław długo przygotowała się do zawodów. Jej forma zadziwia i napawa nadzieją na złoto.

Fani trzymają kciuki za Aleksandrę Mirosław

Aleksandra Mirosław na Instagramie zgromadziła dużą grupę oddanych fanów. Konto pięknej sportsmenki staje się coraz bardziej popularne! Zawodniczka robi furorę w mediach społecznościowych i z dnia na dzień zyskuje tysiące obserwatorów! Mirosław chętnie dzieli się zdjęciami z treningów i zawodów. Prezentuje smukłą i wysportowaną sylwetkę. Pokazuje, jak wiele trudu wkłada w to, by osiągać założone cele i zdobywać kolejne tytuły.

Aleksandra Mirosław na Instagramie często publikuje również zdjęcia z mężem i trenerem. Uwagę przykuwają szczególnie fotografie, wykonane na salach treningowych. Sport to wspólna pasja młodego małżeństwa. W życiu pary ważną rolę odgrywa również czworonożny przyjaciel. Pies towarzyszy Aleksandrze Mirosław w wolnym czasie.

Przeczytaj również: 

Skandal na Igrzyskach. Niemiecki działacz wyrzucony z turnieju

Nie żyje młociarka Alegna Osorio Mayari

Igrzyska w Tokio a ekologia. Szykują się wielkie zmiany

Patricia Kazadi porównana do hipopotama! Aktorka cierpi na poważną chorobę

Lucyna Malec miała myśli samobójcze. Przeżyła dramatyczne chwile! 

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje