Reklama

Reklama

Czarno-biała kuchnia. Intrygująca aranżacja nadal modna!

Kuchnia urządzona w czarno-białych kolorach jest intrygująca, minimalistyczna, nowoczesna, ale i kontrastowa. Warto zadbać, aby projektant uwzględnił więcej białych elementów, np. większość mebli, całość przełamując dodatkami, takimi jak np. czarna lodówka czy okap, ciemne ściany, szklane dodatki itp. Podpowiadamy, jak urządzić czarno-białą kuchnię.

Aranżacja kuchni to niezwykle istotny etap projektowania wnętrza mieszkania, gdyż to właśnie kuchnia stanowi serce domu. Zwykle to w niej koncentruje się centrum życia rodzinnego, a w niedużych mieszkaniach jest częścią salonu. Na jej urządzenie i wybór sprzętów trzeba poświęcić chwilę - chłodziarka, zmywarka i pozostałe urządzenia znajdziemy w sklepach w różnych stylach i cenach.

Reklama

Warto zadbać, aby to pomieszczenie prezentowało się pięknie. Aktualnie modna jest np. czarno-biała kolorystyka. Można wykorzystać także grafitową szarość, różne faktury, materiały, dekoracje i sprzęty kuchenne w odważnym kolorze - jak np. czarna lodówka, bateria czy ekspres do kawy.

Wybieramy meble kuchenne

Kolorystyka czarno-biała jest tak klasyczna, że współgra właściwie z każdym stylem. Urządzając kuchnię oraz jadalnię, biel i czerń można wykorzystać na kilka sposobów. Wbrew pozorom barwy te są bardzo inspirujące.

Najpopularniejsze aranżacje opierają się jednak na białych meblach kuchennych w połysku i czarnym blacie oraz ciemnych dodatkach - jak np. czarna lodówka. Taka kuchnia jest lżejsza i bardziej przestronna wizualnie. Na rynku jest wiele sprzętów AGD w kolorze białym, czarnym i ze stali nierdzewnej.

Do klasycznych białych mebli pasują ciemne barwy, ale muszą stanowić dodatek. Nie powinny przeważać we wnętrzu, gdyż może to wywołać przytłaczające wrażenie. Powinny pełnić funkcję ozdobną, dlatego też warto zdecydować się na ciemne uchwyty szafek, baterię czy lampę. Dobrym pomysłem będzie też wykonanie jednej lub dwóch szafek, np. górnych, w ciemnym lub grafitowym kolorze.

Dobór wyposażenia kuchni

Nowoczesna czarno-biała kuchnia to chłodny minimalizm. Łatwo ją jednak zaadaptować do aktualnie obowiązujących trendów. Jeśli ma niewielki metraż, zapewne wybraliśmy białe meble - czerń zostawmy na sprzętu AGD i inne dodatki. Białe meble dobrze kontrastują ze zlewem z ciemnego metalu. Dobrze wygląda też czarna lodówka lub inne sprzęty w tym kolorze, m.in. robot kuchenny albo toster.

Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, warto zadbać, aby meble były w podobnym kolorze zarówno w kuchni, jak i części wypoczynkowej. Jasne ściany i sofa mogą kontrastować m.in. z czarnym wazonem czy stolikiem kawowym z ciemnego szkła, które kolorystycznie będą takie jak np. chłodziarka.

Mnogość faktur i materiałów

Taką kuchnię można ocieplić np. drewnianą podłogą, a urozmaicić szkłem, tapetami i odpowiednim oświetleniem. W czarno-białej kuchni ściany i sufit powinny być jasne, aby optycznie ją powiększyć. Dla odważnych dobrym pomysłem jest też podłoga w czarno-białą szachownicę z płytek. Do wyboru jest tak wiele materiałów i faktur. Warto się inspirować, aby stworzyć czarno-białą kuchnię marzeń. 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje