Ile kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej na święta? Znamy stawki

Gdy zbliża się grudzień, wiele osób zaczyna planować przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy czas wiąże się z odwiedzinami bliskich oraz długim kolędowaniem w rodzinnym gronie. Nic dziwnego, że wiele osób chce, aby dom prezentował się wówczas nienagannie. Jeśli nie mamy czasu na gruntowne porządki, możemy wynająć firmę sprzątającą.

Ze względu na dużą popularność firm sprzątających, wiele z nich ma zajęte terminy na wiele tygodniu przed Bożym Narodzeniem
Ze względu na dużą popularność firm sprzątających, wiele z nich ma zajęte terminy na wiele tygodniu przed Bożym Narodzeniem123RF/PICSEL

Do świąt Bożego Narodzenia zwykle przygotowujemy się z wyprzedzeniem: sprzątamy mieszkania, robimy zakupy i wybieramy prezenty dla najbliższych. Osoby, które wolą skupić się na przyjemnościach, mogą powierzyć przedświąteczne porządki firmom sprzątającym, które z roku na rok cieszą w coraz większą popularnością. Ile kosztują usługi, które proponują?

Cenniki firm sprzątających znacznie się różnią. Od czego zależy cena?

Grudzień dla firm sprzątających jest wyjątkowo pracowitym okresem. Ze względu na dużą popularność tego typu usług, wiele z nich ma zajęte terminy na wiele tygodni przed Bożym Narodzeniem. Jeśli chcemy zdecydować się na wynajęcie firmy sprzątającej przed świętami, powinniśmy zainteresować się rezerwacją przynajmniej kilka tygodni wcześniej.

Ceny usług wahają się od stu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od metrażu, jaki chcemy uporządkować. Firmy sprzątające, które realizują zlecenia w dużych miastach, zazwyczaj mają znacznie wyższe stawki. W małych miejscowościach ceny za metr kwadratowy są o wiele niższe. Niekiedy zdarza się, że firmy sprzątające wyceniają usługę, kierując się godzinami pracy. Jest to jednak mniej popularny sposób.

Osoby, które wolą skupić się na przyjemnościach, mogą powierzyć przedświąteczne porządku firmom sprzątającym
Osoby, które wolą skupić się na przyjemnościach, mogą powierzyć przedświąteczne porządku firmom sprzątającym123RF/PICSEL

Firmy sprzątające: ile kosztują ich usługi?

Wiele firm sprzątających wycenia zlecenia indywidualnie. Wówczas najczęściej jeden z pracowników przed rozpocząłem usługi przychodzi na miejsce, by dokonać szczegółowej wyceny.

Kompleksowe, jednorazowe sprzątanie to zazwyczaj koszt zaczynający od czterech złotych za metr kwadratowy. Łatwo wyliczyć, że za porządki w mieszkaniu o metrażu 50 m kwadratowych zapłacimy około 200 złotych.

Zazwyczaj, im więcej metrów kwadratowych, tym niższa jest cena za metr. Sprzątanie domu o powierzchni do 100 metrów kwadratowych to koszt w granicy 300-400 złotych (chociaż w dużych miastach ceny bywają wyższe).

Ceny sprzątania dużego, wielopiętrowego domu zaczynają się od 500 złotych i zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 700 do 1000 złotych.

Firmy sprzątające oferują także usługi: sprzątania obszarów wokół domów, mycia okien, prania zasłonek i firanek oraz trzepania dywanów. Są one jednak dodatkowo płatne.

***
Przeczytaj również:

Zobacz również: 

Meg Ryan kończy 60 lat! Tak się zmieniała© 2021 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}